Razlika u kvalitetu: Mornar rutinski savladao Zadar

Barani pobijedili 82:66

9128 pregleda 63 reakcija 0 komentar(a)

Ako su Unikahu iznenadili, košarkaši Mornara su Zadar pobijedili očekivano - na ABA premijeri, barski tim je slavio u dvorani "Krešimir Ćosić", ubjedljivo 82:66 u odloženom meču 1. kola.

Razlika u kvalitetu je bila poznata prije meča, a tokom utakmice očigledna.

Mornar je poveo 3:0, trojkom Vranješa, i najavio kako će se stvari odvijati.

Poslije tri minuta bilo je 10:0, a prednost gostiju je od tog trenutka samo dva puta bila izražena jednocifrenom razlikom.

Čini se, takođe, da su izabranici Mihaila Pavićevića igrali i sa ograničenom potrošnjom energije, što je dobro, jer ih u ponedjeljak čeka duel sa Cibonom, pa u srijedu sa Brešom. Obje utakmice su u Baru.

"Ne može da bude ljepši početak sezone od gostovanja u hramu košarke. Zadovoljan sam, imali smo pravi pristup, posebno u odbrani, što me posebno raduje. Nama napadačkog arsenala ne fali, ali zna da bude problema sa defanzivom. Sada smo bili pravi", rekao je Pavićević.

U pobjedi nad Zadrom najefikasniji je bio Džejkob Pulen sa 15 poena, 12 je ubacio Tejlor Smit, a po deset Nemanja Vranješ, Derek Nidam i Keni Gejbrijel.

"U prvom dijelu smo bili odlični u napadu, imali smo dobar protok lopte. U drugom poluvremenu, Zadar nas je malo „iskidao” zonom, ali kada se sve sabere bilo je odlično. Važno je i da smo počeli pobjedom i da smo podijelili minutažu, jer nas čeka težak raspored naredne sedmice", istakao je Pavićević.

Najefikasniji kod Zadrana je bio Dominik Mavra, koji je meč završio sa 21 pogotkom.

"Očekujem da igramo bolje, treba strpljenja, ali je evidentno da nam fali samopouzdanja kada igramo kod kuće. Za neke stvari treba vremena, radimo na nekim stvarima, ali fali nam posljednje dodavanje, nekada bez potrebe čekamo", rekao je trener Zadrana Veljko Mršić.

ZADAR - MORNAR 66:82 (14:28, 11:12, 23:23, 18:19)

Zadar - Dvorana „Krešimir Ćosić”. Gledalaca: 400. Sudije: Boltauzer (Slovenija), Juras, Arsenijević (oba Srbija).

Zadar: KARTER 4 (2-2), Palokaj, Brala 3 (1-1), Vujičić, VUKOVIĆ 9, Bursać 14 (6-4), Junaković 7 (2-1), VORKU, MAVRA 21 (4-2), Gelovej 3 (1-1), Planinić, GILBERT 5 (2-1).

Mornar: Pulen 15 (3-3), Gejbrijel 10 (4-2), NIDAM 10, Jeremić 2 (3-2), Šehović, SMIT 12, VAJTHED 5, Lazić 2, Pavić, VRANJEŠ 10 (2-2), BJELICA 8 (5-4), Luković 8 (6-4).