Mornar u narednom kolu, za šest dana gostuje u Parizu, ekipi Metrpolitansa

19425 pregleda 320 reakcija 6 komentar(a)
Ajzea Vajthed, Foto: KK Mornar/Mediapro
Ažurirano: 14.10.2020. 22:15h

Još jedna sjajna košarkaška noć u Baru – Mornar je ubjedljivo savladao Brešu 95:76 u meču 3. kola grupe B Evrokupa.

To je drugi trijumf izabranika Mihaila Pavićevića, koji su prošle sedmice savladali i Unikahu.

Način na koji su došli do obje pobjede govori da su spremni da ostave trag na evropskoj sceni i da su visoke ambicije u svim takmičenjima opravdane.

Mornar je prvu četvrtinu odigrao u spektakularnom ritmu – poveo je 14:0, a prvih 10 minuta Barani su riješili sa 20 poena razlike, 30:10.

Do takve prednosti nisu došli dalekometnim rafalima, pogodili su “samo” tri trojke (iz devet pokušaja), već brzom igrom, kontrama i polukontrama, uz šut za dva poena 9/12.

Maksimalna prednost iznosila je 21 poen (37:16), a do poluvremena domaći igrači su imali stabilnu zalihu, iako je tempo koji su sami nametnuli opao.

Kriza je počela u trećoj četvrtini, u kojoj je Mornar izgubio kontrolu u napadu, ušao u seriju grešaka i promašaja, mučio se da dođe do poena.

Domaćin je postigao svega pet u prvih pet i po minuta, a Breša vidjela šansu. Italijani nisu žurili, kao što je prošle sedmice činila Unikaha, već su pokušali da se postepeno vrate u igru. Mornar je brzo izašao i iz bonusa, faulovi su često pravljeni u uvodu napada, ritam meča je usporen, što su Barani htjeli da izbjegnu.

Gosti su spustili razliku na jednocifrenu (52:43.... 60:52), da bi ih Nidam, Jeremić i Vraneš važnim trojkama spriječili da dođu blizu preokreta (66:52, dva minuta prije kraja 3. perioda).

Nakon što su u drugom dijelu treće četvrtine odbili napad rivala, košarkaši Mornara su se potpuno oslobodili pritiska i početkom posljednjeg dijela riješili meč...

Mornar u narednom kolu, za šest dana gostuje u Parizu, ekipi Metrpolitansa, ali prije toga ima veliki derbi ABA lige, protiv Crvene zvezde u nedjelju u Beogradu.

MORNAR - BREŠA 95:76 (30:10, 22:25, 22:21, 21:20)

Bar - Dvorana „Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Mogulkodž (Turska), Juras (Srbija), Lavruhin (Rusija).

Mornar: Pulen 3, GEJBRIJEL 11, NIDAM 11, Jeremić 14 (6-6), Šehović 9 (1-0), Smit 9 (3-1), Vajthed 9 (3-3), LAZIĆ 2, Pavić 2, VRANJEŠ 11 (7-5), Bjelica 6 (1-0), LUKOVIĆ 8.

Breša: KLAJN 3 (2-1), Vitali 2 (4-2), Parilo, ČERI 11 (6-6), Bortolani 11 (2-2), RISTIĆ 4, KROFORD 11 (6-3), Barns 13, MOS 6 (4-3), Saketi 13 (2-2), Anćeloti 2.