Zvezda se igrala sa Cedevitom i ostala u trci za prvo mjesto

Zvezda se ovom pobjedom vratila na drugo mesto na tabeli sa 13 pobjeda i tri poraza, dok je Cedevita treća sa skorom 12/4. Prva je Budućnost koja ima 14 pobjeda
5 komentar(a)
Zvezda košarka, Foto: Beta
Ažurirano: 14.01.2018. 20:14h

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su večeras u Beogradu Cedevitu sa 82:66 (26:13, 28:16, 18:11, 10:26) u derbi utakmici 16. kola ABA lige.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Džejms Feldin sa 27 poena, dok je Tejlor Ročesti imao "dabl-dabl" učinak od 15 poena i 10 asistencija.

U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Demetris Nikols sa 13 poena, a 12 je dodao Vil Čeri.

Prva je Budućnost koja ima 14 pobjeda.

Beogradski tim je bolje počeo meč, kontrolisao je skok i igrao čvrsto u odbrani. S druge strane bili su raspoloženi i u napadu, gdje su se istakli Lesor i Feldin, pa su nakon prve dionice crveno-bijeli imali 13 poena prednosti - 26:13.

Cedevita ni u nastavku nije uspjela da pronađe pravi ritam, uspostavi kontrolu i ozbiljnije zaprijeti. Dok su domaći nastavili da igraju istim tempom, i na veliki odmor otišli sa do tada maksimalnih 25 poena prednosti - 54:29.

Drugo poluvreme nije donijelo promjene na terenu. Krajem treće četvrtine Zvezda je došla do 33 poena prednosti (69:36) i imala potpunu kontrolu na utakmici.

Posljednja četvrtina pripala je Cedeviti, Čeri i Markota predvodili su goste za seriju 15:2, kojom su gosti samo izbjegli katastrofu.