Mornar zaleđen na minus 31 u Beogradu

U derbiju 3. kola ABA lige, Barani poraženi od Crvene zvezde čak 93:62

20084 pregleda 17 komentar(a)
Duel Tejlora Ročestija i Marka Jeremića, Foto: ABA liga

Timovi se mijenjaju, igrači dolaze i odlaze, ali tradicija, nažalost, ne „mrda” - košarkaši Mornara izgubili su i sedmi meč protiv Crvene zvezde u Beogradu, i opet veoma ubjedljivo, jer je bilo 93:62.

U duel sa rivalom od kojeg su prethodnih šest mečeva u prijestonici Srbije prosječno gubili sa 20,8 poena razlike, Barani su ovog puta ušli drugačije nego u prethodne, jer su bili u sjajnoj seriji i igara i rezultata.

Najavljivali su borbu za pobjedu u derbiju 3. kola ABA lige, ali od toga nije bilo ništa, jer je tim Saše Obradovića nadigrao izabranike Mihaila Pavićevića, agresivnom odbranom ih i „prebio” i natjerao na ogroman broj faulova u napadu. Uzgred, sjajno je gađao i trojke (25-13), pa je ogromna razlika bila neminovnost...

Tim sa juga Crne Gore je bio ravnopravan u 1. četvrtini, ali su „crveno-bijeli” u 2. kvartalu pojačali tempo i poveli 40:28. Na poluvremenu je bilo 46:36, a nakon velikog odmora na terenu je postojala samo jedna ekipa - predvođena raspucanim Džordanom Lojdom, Zvezda je napravila seriju 23:3 i povela 67:39 u 28. minutu.

Domaći su u 34. minutu trojkom Duopa Rita došli do rekordnih plus 31 i „zaprijetili” da će upisati najubjedljiviju pobjedu nad Mornarom. Gosti su, ipak, pogodili nekoliko trojki i izbjegli rušenje rekordnih minus 33, koji su doživjeli dva puta u sezoni 2018/2019, kada je bilo 90:57 u „Topolici” i 104:71 u dvorani „Aleksandar Nikolić”.