Sedmica za pamćenje: I Mega u nizu "plavih", Budućnost čuva prvo mjesto

"Plavi" su upisali četvrti uzastopni trijumf u regionalnoj ligi, drugi put su u sezoni savladali Megu (u „Morači“ je bilo 84:64), i preskočili prvu od sedam preostalih stepenica do prvog mjesta u regularnom dijelu ABA lige
81 pregleda 8 komentar(a)
Nikola Ivanović, Mega - Budućnost Voli, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 13.01.2018. 20:05h

Iako su u prvoj četvrtini primili čak 31 poen (29 za nešto više od osam minuta), iako je protivnik na kraju meča imao čak 15 skokova više, košarkaši Budućnost Volija su uspješno prebrodili teško gostovanje u Sremskoj Mitrovici.

Izabranici Aleksandra Džikića su savladali Mega Bemax 94:83, u utakmici 16. kola, i sačuvali barem pobjedu prednosti u odnosu na Crvenu zvezdu ili Cedevitu (oba tima trenutno imaju po poraz više), koje u nedjelju igraju međusobni derbi u Beogradu.

Crnogorski šampion je od druge četvrtine zaigrao bolje u odbrani (u narednih 30 minuta je primio ukupno 52 poena), iako je Mega tokom čitavog meča imala prednost skoka u napadu (20-9). U nastavku je proradila i "dalekometna paljba", pa su Podgoričani u drugom poluvremenu pogodili osam trojki, naspram samo dvije u prve dvije četvrtine.

Na kraju, Budućnost je imala bolji procenat šuta za dva (62,5 - 55,8%) i za tri poena (43,5 - 22,7%), ali i sa linije slobodnih bacanja (80 - 71,4%). Interesantno, gosti su u prvom poluvremenu šutirali 25 puta sa linije bacanja (pogodili 20), a domaći samo dva puta.

Podgoričani su, tako, na najbolji način okončali sjajnu sedmicu, koju su u ponedjeljak započeli pobjedom u derbiju protiv Crvene zvezde, potom su se nastavili trijumfom u Zagrebu protiv Cedevite, u meču Evrokupa, a završili trijumfalno protiv Mege.

Budućnost je povela 7:2, nakon nešto više od dva minuta igre, ali je Mega parcijalom 8:1 u posljednja tri minuta stekla osam poena prednosti nakon prve dionice.

Domaćin je nakon dva minuta druge dionice poveo 37:28, i najavio iznenađenje. Međutim, nešto više od dva minuta je trebalo Budućnosti da serijom 7:0 (tri poena Ivanovića, četiri Popovića) priđe na 37:35. Mega je držala prednost do četiri minuta prije kraja odmora (43:38), a onda je uslijedila serija "plavih" od 10:0, kada je Budućnost, nepuna dva minuta prije kraja četvrtine povela 48:43. Mega je ipak, do odmora uspjeha da smanji zaostatak na pola koša...

Nastavak je primao lideru, sa trojkama Suada Šehovića i Gibsona Budućnost je preokrenula na 56:52, a tokom ove dionice je u četiri navrata vodila šest poena razlike, posljednji put 63 sekunde prije kraja (75:69).

Odluka je pala u posljednjih pet minuta, prvo je Lendri pogodio trojku za 83:76, a onda i Gibson za prednost od 86:78, da bi tačku na meč stavio Gordić iz kontre, kada je pogodio za 92:81, minut i 49 sekundi prije kraja...

"Plavi" su upisali četvrti uzastopni trijumf u regionalnoj ligi (14. ukupno, uz samo dva poraza), drugi put su u sezoni savladali Megu (u „Morači“ je bilo 84:64), i preskočili prvu od sedam preostalih stepenica do prvog mjesta u regularnom dijelu ABA lige.

Budućnost u narednom kolu, 21. januara, dočekuje Olimpiju, ali će prije toga odigrati i meč u Evrokupu, u srijedu u „Morači“ protiv italijanskog Trenta.

Mega Bemax – Budućnost Voli 83:94 (31:23, 18:27, 22:25, 12:19)

Sremska Mitrovica – Dvorana: „Pinki“. Gledalaca: 1.850. Sudije: Herceg (Hrvatska), Petek (Slovenija), Radojković (Hrvatska).

Mega Bemax: Mušidi 12, Rebić 10 (2-2), Sinovec 4 (2-2), Čančar 15, Jaramaz 7, Bitadze 4, Jovičić 3 (2-1), Lazić 7 (2-2), Koprivica 12 (2-2), Samardžiski, Fundić 9 (4-1), Kapetanović.

Budućnost Voli: Ivanović 18 (7-7), Su. Šehović 14 (3-2), Barović 2, Se. Šehović 1 (2-1), Starovlah, Gordić 17 (8-5), Ilić 2 (2-2), Z. Nikolić 6 (2-2), Gibson 15, Popović 5 (4-3), Lendri 11 (2-2), D. Nikolić 3.