Dubljević u pravom ritmu i u Kaunasu, Zvezda u produžetku srušila CSKA, sedam trojki Nemanje Nedovića

Crnogorski centar upisao 16 poena

15048 pregleda 2 komentar(a)
Ažurirano: 22.10.2020. 23:02h

Žalgiris je poražen prvi put u sezoni u Evroligi, zasluge idu Valensiji - španski tim je slavio u Kaunasu 94:82 zahvaljujući dominaciji u drugom poluvremenu.

Litvanci su fenomenalno šutirali u prvom dijelu, imali prednost, ali je nastavak potpuno pripao Bojanu Dubljeviću i družini.

Crnogorski centar je za 22 i po minuta na parketu upisao 16 poena i pet skokova, a imao je veliku pomoć u saigračima koji dolaze sa prostora bivše Jugoslavije.

Vanja Marinković je postigao 16 koševa, Nikola Kalinić 14, Klemen Prepelič 13...

Valensiji je ovo treći trijumf u Evroligi.

Mnogo uzbuđenja je bilo u Beogradu, gdje je Crvena zvezda nakon produžetka savladala CSKA - 86:64.

Gosti su u trećoj četvrtini imali i plus 14, ali su se "crveno-bijeli" vratili u meč, mogli da slave i u regularnom dijelu...

Sve su, ipak, nadoknadili u dodatnih pet minuta, kada je Džordan Lojd preuzeo stvari u svoje ruke.

Lojd je meč završio sa 31 košem, kod "armejaca" je najbolji bio Denijel Heket sa 29.

Panatinaikos je u Atini savladao Fenerbahče i nanio mu treći vezani poraz - 82:68.

Nemanja Nedović je briljirao sa 28 pogodaka (trojke 12-7), na drugoj strani je najefikasniji bio Lorenco Braun (17).