Barsa bez Mirotića dobila "el klasiko", Bajern bolji i od Olimpijakosa

Makabi je u Moskvi poslije produžetka savladao ekipu Himkija sa 89:87

8604 pregleda 0 komentar(a)
Ertel i Ljulj, Foto: Euroleague

I bez Nikole Mirotića, koji nije dobio dozvolu da igra iako se oporavio od koronavirusa, Barselona je pobijedila Real u košarkaškom "el klasiku" - 79:72.

Barsa je odigrala furioznu drugu četvrtinu, koju je dobila rezultatom 30:13, a Real u drugom poluvremenu samo ublažio poraz.

Najbolji u pobjedničkom timu bio je Kajl Kjurik sa 15 poena, Brendon Dejvis je ubacio 13, a Aleks Abrines 13.

U Realu najefikasniji Trej Tompkins sa 14.

Košarkaši Bajerna pobijedili su na svom terenu Olimpijakos sa 74:68 (22:18, 17:16, 22:19, 13:15).

Bajern su predvodili Vilijam Boldvin sa 18 poena i Vladimir Luičić sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije. Nihad Djedović i Džejlen Rejnolds dodali su po 10 poena.

U ekipi Olimpijakosa najefikasniji je bio Kostas Papanikolau sa 13 poena, Čarls Dženkins postigao je 12, a Šakil Makisik 11 poena.

Poslije četiri kola Bajern ima četiri pobede i poraz i prvi je na tabeli, a Olimpijakos ima tri pobjede i dva poraza.

Makabi je u Moskvi poslije produžetka savladao ekipu Himkija sa 89:87.

Najefikasniji igrači u ekipi Makabija bili su Tajler Dorsi sa 26 poena, Ante Žižić sa 16 poena i pet skokova.

U ekipi Himkija najbolji učinak imao je Aleksej Šved sa 32 poena i 11 asistencija.

Makabi je ostvario drugu pobjedu, a Himki nakon petog kola ima sve poraze.