Mega namučila Zvezdu, favorit slavio u dramatičnom finišu

2607 pregleda 3 komentar(a)
Marko Simonović na meču sa Zvezdom, Foto: Mega

Umalo senzacija u ABA ligi - Mega je neočekivano namučila Crvenu zvezdu, koja je, ipak, ostvarila i četvrtu pobjedu, rezultatom 76:73.

Crvena zvezda je imala 14 poena prednosti u više navrata u prvom poluvremenu, ali je mlada ekipa Mege velikom energijom i potencijalom uspjela da se vrati, te da krajem treće četvrtine i povede.

U neizvjesnom finišu bolji su, ipak, bili iskusniji i kvalitetniji gosti, a odlučujuće poene postigao je Dejan Davidovac iz ofanzivnog skoka 14 sekundi prije kraja za 74:70.

Mišković je zatim pogodio trojku za 74:73, da bi Lojd sa linije bacanja riješio meč..

Odličnu utakmicu u dresu Mege imao je naš reprezentativac Marko Simonović sa 16 poena i osam skokova, ali je bio van igre u posljednja dva minuta zbog pet faulova.

Njegov saigrač Filip Petrušev bio je najbolji igrač meča sa 22 poena i 11 skokova.

U timu Zvezde opet je lider bio Džordan Lojd sa 19 poena.