Bar slavi Vajtheda: Trojka u posljednjoj sekundi za pobjedu Mornara u CG derbiju

Mornar i Budućnost imaju po tri pobjede i dva poraza

37336 pregleda 271 reakcija 22 komentar(a)
Ažurirano: 28.10.2020. 22:04h
Završeno
21:07h

Velika pobjeda Mornara u crnogorskom derbiju na evropskoj sceni - trojkom Ajzee Vajtheda u posljednjoj sekundi produžetka, Barani su savladali Budućnost 85:82.

Uzbudljiv meč i emotivan trijumf Mornara, koji je pogođen koronavirusom i doping aferom Vukote Pavića.

Mornar je krajem treće četvrtine imao sedam poena zaostatka - 48:55, a onda umjesto očekivanog pada uslijedio sjajan "let", serija 13:1 za preokret.

Ipak se ušlo u dramatičan finiš, Nikola Ivanović je pokrenuo Budućnost, a "plavi" imali posljednji napad u regularnom dijelu.

Odlučivalo se u produžecima, ovoga puta posljednji pokušaj imao je Mornar, a Vajthed sa osam metara pogodio...

Džejkob Pulen je bio najefikasniji sa 23 poena, Vajthed je postigao 18, Keni Gejbrijel 13.

U Budućnosti najefikasniji Melvin Edžim sa 15, Vili Rid je postigao 13, a Ivanović i Suad Šehović po 12.

21:04h

Vajthed za tri u posljednjoj sekundi - velika pobjeda Mornara - 85:82.

Izmjena: 22:04h
21:02h

Vajthed pogađa jedno bacanje - 82:82, 36 sekundi do kraja.

20:59h

Minut i 13 sekundi do kraja. Dva puta precizan Edžim sa penala - 81:82. Zatim odlična odbrana Edžima nad Vajthedom.

Do kraja je 58 sekundi.

20:58h

Ivanović je riješio još jedan napad, a Pulen se prošetao kroz reket - 81:80.

20:55h

Poeni Ivanovića sa linije bacanja, pa trojka Vajtheda 79:78.

20:49h

Produžeci u Baru - 76:76.

Gejbrijel je promašio trojku iz ugla, Budućnost imala 24 sekunde za napad - Kobs iz prodora nije pogodio.

20:47h

Pulen pogađa dva bacanja - 76:75, posljednji minut.

20:45h

Zavrzlama oko semafora - oglasila se sirena za kraj napada Mornara, iako je ostalo više od jedne sekunde. Vajthed je pogodio trojku, koja nije priznata...

Na kraju nađeno je rješenje, koje nije odgovaralo domaćem timu - 0.8 za napad.

20:39h

Sjajan finiš u Baru, sada Mornar vodi 74:73, ali Rid završava alej-up sa Ivanovićem - 74:75, minut i po do kraja.

20:36h

Ponovo Ivanović - trojka, 70:70, četiri minuta do kraja. I opet on - osam vezanih poena, serija 10:0 gostiju i vođstvo 72:70.

20:33h

Prvi poeni Nikole Ivanovića - u 35. minutu, uz faul Jeremića, 70:67. Budućnost opet u igri.

20:32h

U Budućnosti pogađa samo Suad Šehović, još jedna trojka 68:62, ali brzo uzvraća njegov brat Sead - 70:62.

20:31h

Nova serija Mornara - 7:0, trojka Pulena za maksimalnih 68:59. Šest minuta i 20 sekundi do kraja.

20:23h

Serija Mornara 13:1, ali pogađa Suad Šehović treću trojku - 61:59.

20:21h

Uoči posljednjih deset minuta, Mornar vodi 59:56.

Budućnost je tri i po minuta prije kraja trećeg perioda imala plus sedam - 55:48.

20:17h

Nastavljena serija Mornara - trojka Gejbrijela, njegova treća - od minus sedam na plus tri za manje od dva minuta, 58:55.

20:15h

Serija Mornara 7:0, brzo su Barani stigli minus sedam - 55:55.

20:13h

Poenima Rida i Edžima iz ofanzivnih skokova, Budućnost je stigla do 55:48, što je bila najveća prednost jednog tima, ali su Vajthed trojkom i Jeremić smanjili 55:53 za goste, tri minuta prije kraja trećeg perioda.

20:09h

Dvije vezane trojke Budućnosti - Edžim i Popović, na drugoj strani Pulen drži Mornar - 46:50.