Pobjede CSKA, Reala, Žalgirisa i Fenera, Trinkjeri isključen u 4. minutu

Litvanci savladali Asvel, drugi poraz ekipe Bojana Dubljevića

14860 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 29.10.2020. 23:06h

CSKA je reagovao nakon poraza u Beogradu protiv Crvene zvezde i opravdao ulogu favorita u duelu sa Valensijom.

U Moskvi je bilo 84:75 u meču u kojem je domaćin uglavnom kontrolisao stvari, mada je Valensija u finišu treće četvrtine bila prišla na poen minusa.

"Armejce" sada imaju skor 3-3, a do trećeg trijumfa su ih vodili Majk Džejms sa 17 poena i Vili Klajburn sa 15.

Valensija je upisala drugi poraz (ima i tri pobjede), a crnogorski centar Bojan Dubljević je za 27 i po minuta na parketu imao učinak od devet pogodaka i pet skokova.

Nikola Kalinić je u španskom timu bio najefikasniji sa 15...

Žalgiris je dugo imao i dvocifreni minus u Lionu protiv Asvela, ali je na kraju pronašao način da dođe do 5. pobjede, četvrte u gostima - 83:74.

Marius Grigonis je sa 25 poena (rekord karijere) bio najbolji kod Litvanaca, Šarl Kaudi se istakao kod domaćina sa 18.

Fenerbahče je u Tel Avivu prekinuo niz od tri poraza u Evroligi.

Tim Igora Kokoškova je trijumfovao 75:65, uz odličnu partiju Alija Muhameda (17 poena, trojke 6-5).

Dvocfiren učinak su imali i Nando de Kolo (13) i Džerel Edi (11).

Skoti Vilbekin se istakao u Makabiju sa 23.

Real je savladao Bajern 100:82 i nanio Bajernu drugi poraz (nakon četiri uzastopna trijumfa), a meč u Madridu će se pamtiti po samom početku.

Već u četvrtom minutu je, naime, isključen trener Bavaraca Andrea Trinkjeri koji je prvo prigovorio sudiji Luiđiju Lamoniki, a onda i psovao u pravcu italijanskog arbitra.

Najefikasniji u Realu je bio Džejsi Kerol sa 19 koševa.