Prvijenac u gostima, Lovćen slavio u Ohridu

70 pregleda 0 komentar(a)
Aleksa Popović, Foto: Druga.aba-liga.com
Ažurirano: 10.01.2018. 17:59h

Lovćen je, konačno, upisao pobjedu u gostima u regionalnom takmičenju, i to na terenu gdje je, realno, to bilo i najlakše - Cetinjani su porazili "fenjeraša", Ohrid sa 96:75, u utakmici 13. kola Druge ABA lige.

Izabranici Dragana Radovića su zabilježili ukupno šesti trijumf u ligi, treći uzastopni, nakon što su u prethodna dva kola kod kuće porazili Bosnu i Krku.

Ohrid je, sa druge strane, uknjižio 12. poraz.

Crnogorski predstavnik je otpor domaćina slomio u drugom poluvremenu, nakon što je Ohrid u prvom poluvremenu, serijom od čak 20:0, između 7. i 13. minuta, uspio da preokrene i povede 28:21!

Lovćen je do odmora vratio prednost, u trećoj četvrtini je stigao do nedostižnih 16 poena razlike (68:52, 28. minut), a u posljednjoj i do maksimalne prednosti od 25 razlike (93:68, 35. minut)...

Lovćen u 14. kolu, 16. januara, dočekuje Borac.

Ohrid – Lovćen 75:96 (20:21, 21:23, 16:27, 18:25)

Ohrid – Dvorana: “Biljanini izvori”. Gledalaca: 850. Sudije: Marić (Bosna i Hercegovina), Radulović (Crna Gora), Krstevski (Makedonija).

Ohrid: Zafirov, Bakoč 20, Zimić 7 (3-1), Doneski 1 (2-1), Junaković 23 (11-7), Lefkovski, Ros 26 (4-3), Donakoski, Nikoloski, Mihajlovski 8 (4-2), Bojovski 2, Gligorijević 3 (4-3).

Lovćen: Latković, Popović 17 (5-4), Radunović 6 (2-2), Vrbica 4 (2-1), Baćović, Lopičić 4, Jelenić 31 (2-1), Albijanić 11 (8-5), Knežević 7 (4-3), Korać, Koljević 16 (3-1), Borilović.