Potop Mornara u Malagi, Top 16 faza sve dalje

12071 pregleda 3 komentar(a)
Ajzea Vajthed na večerašnjoj utakmici, Foto: Eurocupbasketball.com

Već poslije četiri minuta i 40 sekundi sve je bilo jasno - Mihailo Pavićević je bio prinuđen da traži tajm-aut, jer je Mornar gubio čak 21:5.

I protiv mnogo slabijih ekipa to je jako teško dostići, a ne protiv Unikahe, koja se sa „kamatom” revanširala za poraz u „Topolici” i slavila 98:72 u 7. kolu Evrokupa.

Barani su sada u jako teškoj poziciji, jer imaju isti skor kao Ulm (3:4), ali su izgubili oba meča od Njemaca.

Do kraja grupe B dočekuju Metropoliten i gostuju Breši i Budućnost Voliju, dok tim Jake Lakoviča čeka „plave” i ide u Pariz i Malagu. Ako budu imali jednak broj pobjeda, Ulm će biti učesnik Top 16 faze...

Šta reći o utakmici u „Hose Marija Martin Karpena areni”? Sve je riješeno već u 1. četvrtini, u kojoj je tim Luisa Kasimira pogodio pet trojki i najavio šta će se dešavati u toku meča.

Najbolja trojkaška ekipa u Evrokupu je kažnjavala brojne propuste u odbrani crnogorskog predstavnika i iza linije 6,75 šutirala nestvarnih 64 odsto, tj. 25-16. I to je sve pokvarila u posljednjih pet minuta, jer je promašila tri završna pokušaja!