Podgorica bez rješenja za raspucanog Pitsa

Košarkaši Podgorice izgubili od Rabotničkog na Zlatiboru u utakmici 2. kola - 76:70

3094 pregleda 2 komentar(a)
Ljubičić je bio pod budnim okom košarkaša iz Skoplja, Foto: Druga.aba-liga.com

Nakon pobjede na startu ABA2 lige nad jednim predstavnikom Sjeverne Makedonije, MZT Skopljem, košarkaši Podgorice poraženi su od drugog - u neizvjesnom finišu slavio je Rabotnički 76:70.

Podgorica je očajno krenula u utakmicu 2. kola, jer su sredinom druge četvrtine izabranici Zorana Kašćelana gubili 23 razlike.

Ipak, organizovanom i strpljivom igrom smanjivali su prednost i na šest minuta do kraja prišli na svega tri poena zaostatka (61:64).

Nakon igre koš za koš, Amerikanac Dejmijer Pits je utakmicu uzeo u svoje ruke, odbio je napade Podgoričana i sa devet poena u tom dijelu igre, od ukupno 21 poen, donio je pobjedu svom timu. On je postigao i odlučujuću trojku kod rezultata 73:70.

Pits je bio najefikasniji akter utakmice, Vašington je dodao 19 poena a dvocivreni su bili Balmazović sa 12 i Vragović sa 11 poena.

U ekipi Podgorice Novak Musić je postigao 19 poena, Marko Ljubičić 13, Tmušić i Kovačević po 11 a Robinson 10.

Podgorica 15. novembra na Zlatiboru igra protiv Sutjeske.