Još jedan veliki trijumf Budućnosti
11 komentar(a)
KK Budućnost Voli - KK crvena zvezda, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 08.01.2018. 19:00h

Mašta može svašta, ali ovo nije ni san, već java - košarkaši Budućnost Volija su drugi put u sezoni savladali Crvenu zvezdu, osamili se na čelu ABA lige i sedam kola prije kraja stekli realnu šansu da plej-of dočekaju da 1. pozicije!

I bilo je kao iz mašte, iz snova, pogotovo u šutu za tri poena, jer su izabranici Aleksandra Džikića pogodili čak 16 iz 23 pokušaja, a 14 od prvih 16 i time stigli do velike pobjede (92:86).

Dvostruki uzastopni šampion i učesnik Evrolige je, naravno, i dalje prvi favorit za titulu, bez obzira na to sa kog mjesta uđe u plej-of, ali niko ne može zabraniti Podgoričanima da sanjaju.

Još ako budu imali prednost domaćeg terena i podršku kao večeras u "Morači", čudo može da se desi.

Neko će reći da je to nemoguće, da je Zvezda nenadmašna, ali ko je mogao i da sanja da će je Budućnost pobijediti dva puta ove sezone?

Zvezda je vodila od starta, a domaćin je u 1. četvrtini držao priključak zahvaljujući trojkama. Poveo je samo jednom, u 6. minutu, nakon što je Kajl Gibson prvo pogodio iza linije 6,75 metara, a onda u narednom napadu iskoristio dva bacanja za 13:12.

I Beograđani su bili raspoloženi za „revolveraški“ obračun, pogotovo Pero Antić, koji je pogodio sva tri šuta za tri u 1. četvrtini, da bi Dilan Enis u pretposljednoj sekundi povisio na plus pet (27:22).

Zanimljivo, Budućnost je u prvih 10 minuta realizovala po pet trojki i penala i samo jedan šut za dva poena, i to zakucavanje Zorana Nikolića.

Srećom, Aleksandar Džikić ima na raspolaganju drugu petorku u rangu prve - Nikola Ivanović, Petar Popović, Sead Šehović, Danilo Nikolić i Kajl Lendri su napravili seriju 11:0 i košem najmlađeg, 21-godišnjeg Cetinjanina Popovića, u posljednjoj sekundi napada stigli do šest razlike u 13. minutu (33:27).

Na poluvremenu je bilo 47:42, iako prvi strijelac domaćih Nemanja Gordić do velikog odmora nijednom nije probacio loptu kroz obruč!

Budućnost je na startu drugog poluvremena trojkom Suada Šehovića stigla do rekordnih plus osam (50:42), ali kapiten nije iskoristio dodatno bacanje nakon faula Tejlora Ročestija.

To je odmah kažnjeno - Nemanja Dangubić je pogodio tri penala nakon faula Alekse Ilića, potom i realizovao polaganje u kontri, a Ročesti dao trojku za 50:50.

Enis je sa pet vezanih poena prekrenuo na 59:56, ali je Budućnost opet imala spreman odgovor i serijom 12:2 povela 68:61.

Zvezda do kraja nijednom nije ni izjednačila, iako je nekoliko puta prišla na minus dva, posljednji put trojkom Dejana Davidovca na 51 sekundu do kraja (88:86).

Tada je Nikola Ivanović uzeo loptu u svoje ruke i 19 sekundi kasnije položio loptu u koš za 90:86. Fešta u prepunoj "Morači" je mogla da počne...

Budućnost Voli - Crvena zvezda 92:86 (22:27, 25:15, 26:25, 19:19)

Podgorica - Dvorana "Morača". Gledalaca: 4.500. Sudije: Pukl, Javor, Majkić (Slovenija).

Budućnost Voli: Ivanović 18 (6-5), SU. ŠEHOVIĆ 9 (1-0), Barović, Se. Šehović 2 (2-2), Starovlah, GORDIĆ 8 (4-4), ILIĆ, Z. NIKOLIĆ 4 (2-2), GIBSON 17 (6-6), Popović 6 (2-2), Lendri 15 (4-4), D. Nikolić 13 (2-1).

Crvena zvezda: Radičević, DANGUBIĆ 12 (5-4), Davidovac 5, Lazić 2, Antić 14 (2-2), FELDIN 7, Janković 3 (2-1), ROČESTI 19 (1-0), LESOR 9 (2-1), Enis 8 (3-1), Jovanović, BJELICA 7 (2-2).