Mornar lako sa najgorom ekipom ABA lige

7862 pregleda 5 komentar(a)

U duelu sa najgorom ekipom ABA lige, Mornar je očekivano rutinski stigao do pobjede.

Barani su lako porazili Primorsku, slavili 87:66 (25:18, 23:23, 18:12, 21:13), a Mihailo Pavićević je mogao svima da pruži podjednaku šansu.

Nakon neočekivano izjednačenog 1. poluvremena, Mornar se u nastavku uozbiljio i stigao do ubjedljivog trijumfa.

Dvocifren učinak su imali Keni Gejbrijel sa 15 poena i Derik Nidam i Nemanja Vranješ sa po 11.

Erjon Kastrati sa 20 i Jurij Macura sa 18 koševa su bili najbolji kod gostiju.

Mornar sada ima skor 5:1, a Primorska 0:7.

Zanimljivo, Barani su imali 13 blokada - Aleksandar Lazić čak pet protiv svog bivšeg kluba, Tejlor Smit tri, Radoje Vujošević dvije, a Gejbrijel, Ajzea Vajthed i Uroš Luković po jednu.

Time je tim Mihaila Pavićevića oborio rekord ABA lige.