Očekivan i ubjedljiv poraz u Moskvi: De Kolo zatrpao koš Budućnosti

Košarkaši Budućnosti ubjedljivo poraženi od CSKA (99:69), tima kojem su jesenas nanijeli prvi poraz u u Evroligi
6512 pregleda 29 komentar(a)
Noris Kol na meču protiv CSKA
Ažurirano: 01.02.2019. 18:08h

CSKA se sa kamatom revanširao Budućnosti za poraz u prvom dijelu sezone - Moskovljani su u "Megasport areni" bili ubjedljivi protiv Podgoričana (99:69).

Teško je, maltene nemoguće, dobiti takvog giganta dva puta u toku sezone, nije se ni očekivalo čudo od izabranika Jasmina Repeše, koji su i otputovali u Rusiju da odigraju rasterećeno, ali nakon solidnog prvog poluveremena u nastavku nisu mogli da prate ritam "armejaca".

Sa minus pet na pauzi, do minus 30 na kraju - to najbolje opisuje razliku u kvalitetu igre Budućnosti u prvom i drugom poluvremenu.

Blistao je Nando de Kolo, koji je ubacio 27 poena, upisao po sedam skokova i asistencija, pratili su ga Heket sa 17 i Rodriges sa 14 poena.

U Budućnosti, dvocifreni su bili samo Noris Kol sa 11 i Džejms Bel sa deset, dok je Filip Barović ubacio devet - sve u prvom poluvremenu, isto koliko i Petar Popović - sve iza linije 6,75.

Podgoričani u narednom kolu imaju mnogo lakši zadatak, u četvrtak u Podgorici dočekuju drugi ruski tim, Himki, i tražiće sedmu pobjedu.

Četvrta četvrtina

I Voroncevič pogađa sa linije penala, svi igrači CSKA su se upisali u strijelce, za konačnih i maksimalnih 30 razlike - 99:69.

Uhov, Bolomboj, pa Rodriges - 97:69 za CSKA.

Džejms Bel trojkom smanjuje razliku - 91:69.

I Ćaćo Rodiges pogađa trojku - rekordnih 25 razlike.

Razgoropađeni De Kolo, 27 poena, nova trojka - 88:66.

Popović trojkom prekida seriju CSKA. Treća trojka iz trećeg pokušaja za pleja Budućnosti.

Serija grešaka podgoričkih košarkaša, a Piters sa linije penala vodi "armejce" na plus 20, a De Kolo iz kontre donosi domaćinu 85:63.

Opet Heket, serija 9:0, rekordnih 18 razlike za CSKA u Moskvi.

Hanter, pa Heket, vode CSKA na 16 razlike.

Budućnost je napravila seriju 8:0, koju je prekinuo Otelo Hanter košem uz faul Barovića (75:63).

Počela je posljednja dionica, Džekson sa linije penala vraća razliku na jednocifrenu (72:63).

Treća četvrtina

Erl Klark i Noris Kol za konačan rezultat treće četvrtine 72:61.

Rodriges polovičan sa linije penala - 72:57.

CSKA dominira u skoku (26:11), a Erl Klark pogađa slobodna bacanja i smanjuje na 71:57.

Treća trojka De Koloa - jesu li domaćini prelomili meč? (71:55).

Klajburn pogađa sa penala - CSKA ima maksimalnih 13 razlike.

Četvrti put na utakmici CSKA ima 11 poena prednosti.

Bitadze još bez poena - 0 od 4 sa linije slobodnih bacanja.

Heket sam na trici - nije pogriješio (64:55).

Trojka Gordića - Budućnost ne da domaćinu da se odlijepi (61:55).

Serija Moskovljana 6:0, De Kolo sa linije penala vodi CSKA na plus devet (61:52).

Tehnička greška za trenera CSKA Dimitrisa Itudisa, Edvin Džekson promašuje bacanje, a Gordić polaganje.

Prodor Heketa - CSKA ide na plus sedam (59:52).

Raspoloženi De Kolo pogađa drugu trojku, ali na isti način uzvraća Danilo Nikolić (55:52).

Gordić košem otvara nastavak, Budućnost je na -3 (52:49).

Solidna Budućnost u prvom dijelu igre. CSKA je imao maksimalnih 11 poena prednosti, Podgoričani su smanjili razliku.

Filip Barović i Noris Kol najefikasniji su u redovima Budućnosti na poluvremenu - ubacili su po devet poena, De Kolo predvodi CSKA sa 13.

Druga četvrtina

Heket uzvraća - 52:47 na poluvremenu.

Bel pogađa trojku za minus tri (50:47).

Filip Barović - pet od pet slobodna bacanja (50:44).

Barović opet siguran sa linije penala - 50:42, na terenu je Danilo Nikolić, prvi put večeras.

Hajns je nadmudrio Barovića - opet je dvocifrena razlika (50:40).

De Kolo, po običaju, ne promašuje slobodna bacanja (48:40).

Džejms Bel sa linije penala smanjuje na minus šest.

Filip Barović uz prekršaj Kurbanova - tri poena u jednom napadu za centra Budućnosti (46:38).

Džekson sa poludistance (43:35), ali Rodriges pogađa trojku iz ugla (46:35).

Promašaji Kola i Bitadzea, pa treća lična greška za Erla Klarka - Hajns pogađa oba bacanja za 42:33.

Budućnost je nakon četiri minuta u 2. četvrtini ispunila bonus, De Kolo stoprocentan sa linije penala (40:33).

Novi pogodak Rodrigesa (38:31), ali je Kol opet precizan sa linije slobodnih bacanja (38:33).

Noris Kol sa linije penala smanjuje na pet razlike.

Ćaćo Rodriges trojkom prekida seriju Budućnosti (36:29).

Bitadze "lijepi" Hantera, Bel u kontri smanjuje na minus četiri (33:29).

Kontra i polaganje Norisa Kola, serija Budućnosti 4:0, Itudis traži tajm-aut (33:27).

Koti Klark pogađa sa poludistance nakon tajm-auta (33:25).

Opet Antonov, serija koševa ruskog centra, sedam poena za 33:23

Uzvraća Petar Popović, drugom trojkom (31:23).

Trojka Semjona Antonova - opet je 11 razlike za CSKA.

Prvi napad Budućnosti, drugi faul Erla Klarka u napadu.

Prva četvrtina

Bitadze je izblokirao Antonova, ali je Rus pogodio iz drugog pokušaja i zaključio prvu četvrtinu (28:20).

Pogađa i Erl Klark, serija Budućnosti 5:0 (26:20).

De Kolo sa linije penala vodi domaće do plus 11, ali je Petar Popović uzvratio trojkom (26:18).

Otelo Hanter ekspresno vodi CSKA do 24:15, Bitadze je promašio oba bacanja (24:15).

Prvi poeni Gordića, i to uz faul Kurbanova - plej "plavih" je promašio dodatno bacanje (22:15).

Koti Klark trojkom prekida seriju domaćih (20:13).

Trojka Kurbanova, serija CSKA 8:0 za 20:10.

Prvi faul Bitdazea, a Heket sa linije bacanja vodi CSKA na 17:10.

Hajns ponovo zakucava uz faul - Moskovljani su na plus pet (15:10).

Prvi koš Erla Klarka, Amerikanac je smanjio na 12:10.

De Kolo u seriji - sedmi poen, 12:8 ima CSKA.

Trojka Norisa Kola, ali je De Kolo odgovorio na isti način - 10:8 za domaćina.

Zahuktala se igra u "Megasport areni", Hajns je pogodio koš i dodatno bacanje - 7:5 za Moskovljane.

Polaganje De Koloa, CSKA je poveo 4:2, ali je Edvin Džekson odgovorio trojkom (4:5)

Heket je poravnao sa linije slobodnih bacanja (2:2).

Prvi poeni Filipa Barovića, Budućnost je povela 2:0.

Budućnost je u seriji od tri pobjede - momci Aleksandra Repeše savladali su Darušafaku, Real Madrid i Gran Kanariju, sve na domaćem terenu.

CSKA je nakon poraza od Makabija na svom parketu prije tri kola, vezao dvije pobjede - "armejci" su kod kuće srušili Bajern, a prošlog petka su slavili u Barseloni.

Jednu od najlakših utakmica igraju košarkaši Budućnost Volija u Moskvi - protiv košarkaškog giganta, moćnog CSKA, jednog od najboljih evropskih timova, ekipe koje su savladali u prvom dijelu sezone, izabranici Jasmina Repeše pokušaće da odigraju rasterećeno, da uživaju na parketu.

"Armejci" su treći na tabeli Evrolige sa skorom od 15 pobjeda i pet poraza, Budućnost Voli je 15, pretposljednja, sa šest trijumfa na 20 mečeva.

Podsjetimo se kako je Budućnost 23. novembra u Podgorici šokirala tim Dimitrisa Itudisa i nanijela mu prvi poraz.

Tri nova igrača imaju Podgoričani u odnosu na taj meč, stigli su Noris Kol, Goga Bitadze i Džejms Bel, a nema Alena Omića, koji je otišao u Armani, kao ni povrijeđenih Nikole Ivanovića i Alekse Ilića.