Budućnost slavila u derbiju

3655 pregleda 0 komentar(a)

Košarkašice Budućnost Bemaksa pobijedile su večeras u Podgorici bugarsku ekipu Beroe 78:69, u utakmici četvrtog kola WABA lige.

Podgorički tim upisao je treći trijumf i zadržao maksimalan učinak na startu nove sezone.

Bugarski sastav je u Podgorici prekinuo seriju od tri uzastopna trijumfa.

Budućnost je odličnu igru u trećoj četvrtini krunisala vođstvom od 57:40 u 29. minutu.

Razlika je uoči posljednjih deset minuta iznosila 14 (60:46), a u 33. minutu deeset poena (65:54).

Bugarske košarkašice su u samom finišu uspjele da se vrate u meč u 37. minutu izjednače rezultat (69:69).

Ostatak meča pripao je domaćinu, koji je napravio seriju 9:0 za konačan trijumf.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Mina Đorđević sa 20, Nikolina Babić ubacila je 13, a po poen manje Anđelika Mitrašinović i Patricia Bura.

U bugarskom timu najbolja je bila Teodora Dineva sa 17 koševa.

Budućnost Bemaks će u narednom kolu, 26. novembra, biti gost Montane.