Otvoren put ka TOP 16: Budućnost u drugom poluvremenu našla rješenje za Brešu

"Plavi" stigli do četvrtog trijumfa - 75:66

20704 pregleda 52 reakcija 17 komentar(a)

Budućnost Voli se skupila kada je najvažnije i uprkos svim problemima i pronašla put do pobjede u Breši.

"Plavi" su desetkovani od posljedica koronavirusa na sjever Italije otputovali sa samo 10 igrača, ali i stigli do trijumfa koji bi mogao da bude kapitalan na putu ka TOP 16 fazi Evrokupa.

Bilo je 75:66 za tim Petra Mijovića i sada ima skor od četiri pobjede i tri poraza.

Breša je kontrolisala stvari u prvom poluvremenu, na odmoru je imala i plus devet (40:31), ali je Budućnost u trećoj četvrtini pronašla energiju i prije svega odličnom odbranom (primila je samo sedam poena za 10 minuta), a onda i strpljivim napadom, preokrenula i potom lagano uvećavala prednost...

Melvin Edžim je sa slobodnih bacanja početkom posljednje četvrtine donio 10 poena prednosti, potom je pogodio i za 59:48.

Breša je ovim porazom maltene ostala bez šansi za TOP 16 (ima dvije pobjede u sedam kola), Mornar i Ulm su na 3-5.

Prva dva mjesta drže Unikaha (6-2) i Metropoliten (5-2).

Edžim je sa 18 koševa i osam skokova, Džastin Kobs je upisao 16, a Nikola Ivanović 15.

Dvocifren učinak je imao i Zoran Nikolić (11), koji je promašio samo jedan od šest šuteva iz igre.

BREŠA - BUDUĆNOST VOLI 66:75 (21:17, 19:14, 7:20, 19:22)

Breša - Dvorana "Palaleonesa". Sudije: Javor (Slovenija), Mantila (Švedska), Caruha (Grčka).

Breša: Klajn 2, Vitali, Parilo, Čeri 9 (2-1), Bortolani 5 (1-1), Ristić 10 (3-2), Kroford 15 (5-5), Barns 8 (2-1), Kalinovski 9, Mos, Saketi 4 (4-4), Anćeloti 4.

Budućnost Voli: Kobs 16 (9-8), Ivanović 15 (5-5), Edžim 18 (6-5), Šehović 3, D. Nikolić 8, Apić 3 (2-1), Mitrović, Z. Nikolić 11 (2-1), Kojičić, Žugić 1 (2-1).