Mornar od minus 17 do pobjede u Splitu

Barani su u Maloj dvorani kultnih Gripa savladali Split 95:87 i sa skorom 6:1 ostali na 2. poziciji na tabeli, iza perfektne Crvene zvezde (7:0).

25790 pregleda 80 reakcija 7 komentar(a)
Džejkob Pulen na utakmici u Splitu, Foto: ABA liga

Iako su na startu 2. četvrtine gubili 17 razlike (38:21), košarkaši Mornara su upisali šestu pobjedu u ABA ligi.

Poraz u Breši prije tri dana je očito ostavio traga na izabranicima Mihaila Pavićevića, koji su loše počeli meč.

Prespavali su finiš prve i početak 2. četvrtine, što je domaćin kaznio i serijom 12:0 stigao do rekordnih plus 17.

Tada je Mornar zaigrao bolje, pokazao na čijoj strani je razlika u kvalitetu i već do velikog odmora prišao na 50:49.

U nastavku su gosti bili bolji i činilo se da je meč prelomljen kada je Džejkob Pulen pogodio trojku za 82:71 u 32. minutu.

Splićani nisu odustali, prišli su na 87:85, ali je Pulen sa penala stavio tačku...

On je i bio najefikasniji igrač meča sa 27 poena, a dvocifreni su bili i Ajzea Vajthed (14), Tejlor Smit, Marko Jeremić (po 13) i Aleksandar Lazić (11).