Budućnost rutinski sa Cibonom, Žugić dao šest trojki

Nakon što je u petak pobjedom u Breši napravila ključni korak ka Top 16 fazi Evrokupa, ekipa Petra Mijovića je večeras porazila i Cibonu (87:68) i sačuvala perfektan skor u ABA ligi i poslije pete utakmice

12546 pregleda 12 komentar(a)
Fedor Žugić je bio najefikasniji igrač meča sa 20 poena, Foto: Savo Prelević

Iz teške situacije, u koju je ušla zbog čak sedam igrača zaraženih koronavirusom, Budućnost Voli se izvukla praktično neokrznuta - nakon što je u petak pobjedom u Breši napravila ključni korak ka Top 16 fazi Evrokupa, ekipa Petra Mijovića je večeras porazila i Cibonu (87:68) i sačuvala perfektan skor u ABA ligi i poslije pete utakmice.

I još jedna sjajna stvar - u odsustvu znatno iskusnijih igrača, Fedor Žugić se nametnuo na treninzima, a onda i na utakmici pokazao da može da bude pravi adut. Mladi, 17-godišnji Podgoričanin je ubacio 20 poena, a trojke je gađao gotovo perfektnih 7-6!

Mijović je koristio svih 10 igrača, među njima i debitanta Amedea dela Valea, koji je ubacio 11 poena. Mučio se u šutu za tri poena (5-1), ali je pokazao da bi mogao da bude veliko pojačanje. Uostalom, večeras je nastupio nakon duge pauze izazvane virusom...

Meč neravnopravnih rivala je bio rezultatski zanimljiv samo u uvodnim minutima, da bi Podgoričani u finišu prve i početkom 2. četvrtine pojačali ritam i došli do plus 21 ( 40:19).

U 24. minutu je bilo 30 razlike (66:36), nakon čega su domaći usporili tempo. U finišu su bili čak i letargični, pa je Mijović morao da podvikne na tajm-autu...

Žugić je bio najefikasniji igrač meča, a osim njega i Dela Valea, dvocifren učinak su imali i Džastin Kobs (16), Danilo Nikolić i Melvin Edžim (po 10).

Goste su predvodili Filip Bundović sa 18 i Roko Prkačin sa 14.