Velika pobjeda Crne Gore, još korak do Evropskog prvenstva

U prvom meču 3. kola Francuska je savladala Veliku Britaniju 79:56

34119 pregleda 33 reakcija 31 komentar(a)
Ažurirano: 27.11.2020. 22:50h
Završeno
22:44h

Crna Gora je pobijedila Njemačku 80:74 i ostvarila drugi trijumf u grupi kvalifikacija za Eurobasket.

"Crveni" bi u nedjelju trijumfom nad Velikom Britanijom mogli da ovjere plasman u završnicu.

Odlična igra tima Boška Radovića u drugom poluvremenu, posebno u trenucima kada je branio teško stečenu prednost. Na svaki pokušaj Njemaca da preokrenu, stizao bi odgovor - prvo Zorana i Danila Nikolića, pa Nikole Ivanovića i na kraju Džastina Kobsa, koji je u posljednjoj četvrtini bio meč-viner.

Kobs je bio najefikasniji sa 20 poena, upisao je i šest asistencija. Ivanović je ubacio 18, Zoran Nikolić 11, uz osam skokova.

Po osam poena Danila Nikolića, Marka Simonovića i Dina Radončića.

U njemačkom timu najbolji Robin Bencing sa 21, Andreas Obst je postigao 17, od čega 11 u prvoj četvrtini.

Crna Gora i Francuska imaju skor 2-1, Njemačka i Velika Britanija 1-2.

Izmjena: 22:50h
22:42h

Posljednji minut 79:74.

22:39h

Kobs se razigrao - devet poena u posljednoj četvrtini, 78:69. Odmah je smanjio Bencing 78:71.

22:34h

Crna Gora održava sedam razlike, ima odgovor na pokušaj Njemaca - odličan Kobs, 75:68.

Tri i po minuta do kraja.

22:32h

Važna trojka Kobsa, ali dva puta puca odbrana po sredini - Kracer dva puta zakucava, 71:66.

22:30h

Dva zicera su promašili prvo Danilo, pa Zoran Nikolić - 68:62, "crveni" čuvaju prednost.

22:27h

66:59, nakon poena Kobsa. Bencing pogađa teške šuteve i drži Njemce u igri - 66:62.

22:25h

Dobar Radončić, čvrst u prodoru - 60:57, zatim odbrana Kobsa, pa asistencija za Zorana Nikolića. Ima sada mnogo agresivnosti u igri Crne Gore.

22:20h

Ponovo trojka Njemaca - Bencing, 57:55.

22:20h

Ivanović u posljednjoj sekundi - 59:55 na kraju 3. četvrtine.

Ivanović ima 14 poena. On, Danilo i Zoran Nikolić vodili su Crnu Goru do preokreta u ovom periodu.

22:17h

Vraćaju se Njemci, poenima Bencinga i Zengledera, 55:52.

22:16h

53:47, Danilo Nikolić sa linije penala i najveća prednost Crne Gore.

22:16h

Opet oba puta precizan Danilo - 55:47, 1,40 do kraja.

22:12h

Sada serija skokova u napadu Crne Gore, poeni Zorana i Danila Nikolića, 51:47. Dva minuta i 35 sekundi prije kraja 3. četvrtine.

22:10h

Velika razlika u faulovima - Njemačka 12, Crna Gora 19. Njemci su izveli čak 19 bacanja, "crveni" samo sedam.

22:07h

Opet Obst otvoren šut - 45:45, a Zoran Nikolić pogađa iz ofanzivnog skoka, 47:45.

22:05h

Serija ofanzivnih skokova Njemačke, četiri faula ima Simonović.

22:02h

Serija Ivanovića - trojka, 43:41. Sjajna akcija Danila Nikolića, poeni Radončića 45:41.

22:01h

Drugo poluvrijeme otvorio je Ivanović poenima sa linije bacanja, na drugoj strani je pogodio Zajfert.

21:43h

Njemačka vodi na poluvremenu 39:38.

Obst je ubacio 13 poena za Njemce, tri trojke u 1. četvrtini. Kobs i Simonović po osam, Ivanović sedam za Crnu Goru.

Njemačka je vodila 29:22, "crveni" preokrenuli - 35:33, ali je na odmoru minus jedan.