Drejmond Grin je u redovima Voriorsa zabilježio tripl dabl - 17 poena, 14 skokova i 10 asistencija, a poslovično efikasni bili su Stef Kari i Klej Tompson
1 komentar(a)
Drejmond Grin, Erik Gordon, Foto: Reuters
Ažurirano: 05.01.2018. 09:35h

Aktuelni šampioni NBA lige, košarkaši Golden Stejt Voriorsa pobijedili su Hjuston Rokitse u gostima sa 124:114 u sinoć odigranom meču američke NBA lige.

Hjuston je nastupio bez najboljeg igrača Džejmsa Hardena koji je povrijeđen, ali je i pored toga većim dijelom meča bio ravnopravan rival.

Ipak, treba istaći da i u redovima Golden Stejta nije bilo jednog od najboljih, Kevina Durenta.

Rokitsi su najveću prednosti imali u trećoj četvrtini (61:52), ali su aktuelni šampion u finišu ovog perioda serijom 10:0 došli u vođstvo, koje do kraja nisu ispustili.

Razlika u korist Voriorsa bila je i dvocifrena u nekoliko navrata u posljednjoj četvrtini, a Hjuston je najbliže uspeo da priđe na minus 5.

Drejmond Grin je u redovima Voriorsa zabilježio tripl dabl - 17 poena, 14 skokova i 10 asistencija, a efikasni su bili i Stef Kari i Klej Tompson. Kari je ubacio 29 poena (10/20 iz igre) i uhvatio devet lopti, dok je Tompson ubacio 28 poena (11/21 iz igre, 6/10 za tri poena). Dejvid Vest je pobjedi Golden Stejta doprinio sa 12 poena, a Nik Jang s 11.

U poraženoj ekipi, Erik Gordon je meč završio sa 30 poena (12/24 iz igre, 2/9 za tri), Kris Pol je ubacio 28 (10/22 iz igre) uz sedam skokova i devet asistencija, dok je centar Klint Kapela ostvario dabl-dabl (15p, 10sk).

Odličnan je bio i Džerald Grin koji je meč počeo sa klupe, a postigao je 29 poena (8/15 za tri).

Poslije ove pobjede, Voriorsi imaju skor 31-8 i prvi su na Zapadu, dok je Hjuston drugi i ima 27 pobjeda i 10 poraza

U drugom meču večeri Oklahoma je bila bolja od Los Anđeles Klipersa, a meč je obilježila povreda stopala srpskog reprezentativca Miloša Teodosića.

Tanderi su pobijedili sa 127:117, a Teodosić je na parketu proveo samo devet minuta i zabilježio dva poena i imao četiri asistencije.

Teodosić je zbog iste povrede propustio 22 utakmice u aktuelnoj sezoni.

Umjesto njega je u nastavku utakmice igrao Džaun Evans.

Oklahoma je do trijumfa došla zahvaljujući sjajnoj četvrtoj četvrtini koju je dobila rezultatom 33:20 a najbolji je bio Rasel Vestbruk koji je zabilježio 13. tripl-dabl ove sezone, sa 29 poena (11-24 iz igre), 12 skokova i 11 asistencija.

Odličan je bio i Pol Džordž sa 31 poenom (12-16 iz igre, 5-8 za tri) i šest skokova, a Karmelo Entoni je ubacio 22 poena.

Kod Klipersa, Deandre Džordan i Lu Vilijams imali su dabl-dabl učinke. Džordan je pored 26 poena uhvatio i 17 lopti, dok je Vilijams uz isti broj poena imao 10 asistencija.

Oklahoma je sada peta na Zapadu sa 22 pobjede i 17 poraza, dok su Klipersi, kojima je ovo prvi poraz poslije četiri trijumfa, deveti sa skorom 17-20.