Iznenađenja: Beograđanin sa Švajcarskom srušio Srbiju, Izrael bolji od Španije

Drugi poraz izabranika Igora Kokoškova

21018 pregleda 12 komentar(a)
Ažurirano: 28.11.2020. 21:34h

Iznenađenje u balonu u Finskoj - Švajcarska je savladala Srbiju u 3. kolu kvalifikacione grupe za plasman na Eurobasket.

To je košarkašima Igora Kokoškova drugi poraz - bilo je 92:90, a pobjedonosni koš za Švajcarce postigao je Dušan Mlađan pet desetinki prije kraja.

Švajcarska je u trećoj četvrtini imala 11 poena razlike, Srbija je kasnije došla u situaciju da misli o pobjedi, ali je Mlađan pogodio iz kornera za prvi trijumf u grupi.

Mlađan je rođen u Beogradu, igrao je za Radnički iz Kragujevca...

Mlađan je meč završio sa 16 pogodaka, dva više je upisao njegov brat Marko.

Aleksa Avramović je u Srbiji bio najefikasniji sa 23, centar Budućnost Volija Dragan Apić je ubacio 20, kao i Danilo Anđušić.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Drugi poraz u grupi A doživjela je i Španija, koja je poražena od Izraela 95:87, iako je na poluvremenu vodila 52:36.

Španci su, ipak, prilično mirni, jer je posljednja u grupi nejaka Rumunija, pa će svjetski prvaci vjerovatno doći do završnice.