Težak poraz Crne Gore: Umjesto plasmana, Evropsko prvenstvo je sada daleko

45434 pregleda 221 reakcija 90 komentar(a)
Ažurirano: 29.11.2020. 19:47h
Završeno
19:38h

Težak poraz Crne Gore, poraz koji može da ima teške posljedice i da ostavi našu selekciju bez Eurobasketa.

"Crveni" su izgubili od Velike Britanije u Pou 74:59 i pred posljednja dva meča ne odlučuju sami o svojoj sudbini.

Britanci imaju isti učinak 2-2 i bolji međusobni skor, jer je Crna Gora u prvom duelu slavila 81:74 u Podgorici.

Šta to znači - u posljednja dva kola Crna Gora mora da ostvari bolje rezultate nego Britanija, protiv istih rivala, Njemačke i Francuske.

Ako grupu završe sa istim odnosom pobjeda i poraza, Britanci idu u završnicu.

Posljednji mečevi se igraju u februaru.

Crna Gora je odigrala katastrofalnu odbranu u prvoj četvrtini (primila je 28 poena), a užasno u napadu u drugom poluvremenu - za 20 minuta samo 22 poena.

Procenti ispod nivoa - 21/56 iz igre (37,5 odsto), 15/36 za dva...

Gabrijel Olaseni je radio šta je htio - 28 poena i osam skokova, Majls Heson je upisao 15.

Marko Simonović je bio najefikasniji u crnogorskom timu sa 14 poena, 11 je postigao Nemanja Đurišić.

Izmjena: 19:47h
19:37h

Sedam poena Đurišića u nizu - 69:57, kasno je...

19:33h

15 razlike - 65:50.

19:30h

Britanci čuvaju veliku prednost - 63:50, tri i po minuta prije kraja.

19:27h

Ništa, ali bukvalno ništa ne mogu da pogode "crveni", samo dva poena za pet minuta, računajući treću četvrtini - 11 za 15 minuta!

19:24h

Katastrofalna igra u napadu - 35 odsto šut iz igre.

19:22h

Nesportski faul Ivanovića, Crna Gora u teškoj poziciji - 61:48 za Britaniju.

19:16h

Filip pogađa uz zvuk sirene - 55:46 nakon 3. četvrtine.

Katastrofalna igra u napadu, nakon osam i po minuta igre u ovom periodu, Crna Gora je upisala samo pet poena (šest minuta bez koša), za deset minuta samo devet.

Težak zadatak pred odluku...

19:12h

53:40 za Britaniju, Crna Gora je u 3. četvrtini postigla samo pet poena nakon što je Kobs smanjio na 53:42.

19:09h

Poslije skoro šest minuta igre - poeni za Crnu Goru. Trojka Ivanovića, ali uzvraća Olaseni - 51:40.

19:06h

12 razlike, najveća prednost Velike Britanije, 49:37.

19:04h

Minus deset - 47:37, Crna Gora još bez koša u nastavku, serija Britanaca 7:0.

19:03h

Trojka Nelsona i novi bijeg rivala - 45:37.

19:02h

Dva minuta bez koša Crne Gore, 42:37 za Britaniju.

19:00h

Loš početak nastavka - nesportski faul Radončića nad Olasenijem.

18:43h

40:37 za Veliku Britaniju nakon prvog poluvremena.

Očajna prva četvrtina, čak 28 primljenih poena, mnogo bolje izdanje u drugom periodu.

Marko Simonović je upisao 12 poena, Džastin Kobs sedam, a na drugoj strani Gabrijel Olaseni čak 18.

18:36h

Nelson je sa četiri vezana poena ponovo odlijepio Britance - 38:32, na drugoj strani odlični Marko Simonović pogađa trojku - 12 poena budućeg igrača Čikaga.

18:31h

Crna Gora se vratila - 34:32 za Britaniju, bolja odbrana, poeni Danila Nikolića i Dina Radončića, pa Marka Simonovića.

18:24h

Prvi poeni Ivanovića - 28:21.

18:19h

Čak 28 poena je primila Crna Gora nakon 10 minuta.

"Crveni" su poveli 12:7, a Velika Britanija serijom 18:2 napravila veliki preokret.

Britanci poslije 1. četvrtine vode 28:19.