Hrabra Budućnost nije uspjela da iznenadi favorita: Lokomotiva slavila u "Morači"

224 pregleda 38 komentar(a)
Ažurirano: 03.01.2018. 19:51h

Budućnost Voli nije uspjela da iznenadi velikog favorita, nanese prvi poraz Lokomotivi Kuban, ali je još jednom pokazala da ima i potencijal, i kvalitet i karakter.

"Plavi" su 25 minuta držali u šaci velikog rivala, tokom cijelog meča bili u igri, tražili šansu, a na kraju bili surovo kažnjeni za promašaje u odlučujućim trenucima - Lokomotiva je slavila u "Morači" 68:62, na startu druge faze Evrokupa.

Prvo poluvrijeme Budućnost je odigrala na nivou najboljih evropskih ekipa.

Odbranom je potpuno poremetila raskošan potencijal ruskog tima, a u drugoj četvrtini odigrala raznovrsno i samuvjereno u napadu.

Dvije trojke Ivanovića i jedna Gordića lansirale su „plave“ na nestvarnih 15 razlike, dva minuta prije odmora (35:20).

Jasno je, naravno, bilo da će Lokomotiva ubaciti u veću brzinu u nastavku. To se i dogodilo, Budućnost je imala mnogo više problema u organizaciji napada ali je sve do sredine trećeg perioda držala pristojnu distancu.

Tada je, međutim, uz sjajnu odbranu, proradio i šut igrača ruskog tima, posebno Australijanca Rajana Brokofa (pet trojki iz šest pokušaja), te Krisa Baba, Mardija Kolinsa i Trevora Lejsija, pa su gosti minut i po prije kraja, stigli do izjednačenja 46:46, a zatim i do vođstva 50:46, serijom 19:3.

Nije to bio početak kraja. Budućnost se nije predala, uradila sve što je mogla da poremeti i iznenadi velikog favorita.

Konstantno su „plavi“ bili u igri, dva i po minuta prije kraja došli na minus dva (59:61), uz četiri promašena slobodna bacanja Zorana Nikolića, te otvorenu trojku Kajla Gibsona.

Mnogo propuštenih šansi u napadu, stvorenih sjajnom odbranom, kaznio je Dmitri Kulagin, koji pogodio van linije 6,75 za 64:59, a Kolins za 66:59.

Trojka Kajla Lendrija stigla je kasno...

Zoran Nikolić i Nikola Ivanović postigli su po 12 poena, Nemanja Gordić i Kajl Lendri po 10 u timu Budućnosti.

U sastavu Lokomotive, koja je ostvarila 11. pobjedu u nizu, najbolji je bio Rajan Brokof sa 15 poena. Džo Regland je ubacio 11, a Kris Bab 10.

Budućnost Voli - Lokomotiva 62:68 (16:16, 21:8, 9:26, 16:18)

Podgorica - Dvorana: „Morača“. Gledalaca: 3.200. Sudije: Fufis (Grčka), Bisan (Francuska), Sukis (Litvanija)

Budućnost Voli: Ivanović 12 (2-1), Su. Šehović 2 (3-2), Se. Šehović, Starovlah, Gordić 10 (2-2), Bojić, Ilić 4 (6-2), Z. Nikolić 12 (10-6), Gibson 8 (2-2), Popović 4, Lendri 10 (2-2), D. Nikolić.

Lokomotiva: Kolins 9 (1-1), Antipov, Regland 11 (2-0), Baburin, Lejsi 5 (2-1), Ivljev, Hvostov 2, Elegar 4 (6-4), Bab 10 (2-1), Kulagin 8 (2-1), Kvejl 4, Brokof 15.