"Plavi" jedini neporaženi: Veliki trijumf Budućnosti protiv Zvezde u Beogradu

47580 pregleda 835 reakcija 64 komentar(a)
Ažurirano: 06.12.2020. 21:56h
Završeno
19:51h

Budućnost Voli je odigrala samo šest utakmica u ABA ligi ove sezone, ali može da se pohvali da je jedina neporažena.

Nakon velike pobjede u Beogradu nad Crvenom zvezdom 67:65 "plavi" imaju skor 6-0, valjda su ovim trijumfom i nagovijestili da su ako ne jedini, onda najveći rival "crveno-bijelima" u borbi za šampionski prsten.

Budućnost je odbranom dobila utakmicu, prije svih je zaustavila najboljeg šutera rivala Džordana Lojda (šut iz igre 12-3), natjerala je i Džonija O'Brajanta da kreira i spolja i pod obručima, a na kraju zaslužila i malo sreće.

Jer, neke otvorene trojke koje je večeras promašio Lojd drugi put sigurno neće...

Budućnost je u prvom poluvremenu imala briljantnog Nikolu Ivanovića, koji je za 14 minuta postigao 20 poena, a u nastavku kada je on stao, ulogu lidera je prihvatio Džastin Kobs, dok je apsolutno sve u odbrani držao Melvin Edžim.

Mogao je Kobs na kraju da bude i tragičar, ali završilo se baš onako kako je željela Budućnost.

Ivanović je upisao 20 koševa, Kobs je postigao 11, Edžim 10...

Najefikasniji u Zvezdi je bio Dejan Davidovac sa 13 pogodaka.

Izmjena: 21:56h
19:49h

Budućnost je pobijedila u Beogradu - savladala je Crvenu zvezdu 67:65 i ostala jedina neporažena ekipa u ABA ligi.

Izmjena: 19:51h
19:46h

Kobs je loše realizovao napad, a onda je Rid napravio faul nad Voldenom 27 sekundi prije kraja. Plejmejker Zvezde je iskoristio oba slobodna bacanja za 67:65.

Tajm-aut Mijovića.

19:44h

Minut i 46 do kraja meča, Budućnost vodi 67:63 i ima napad.

19:43h

Prvi poeni Apića. Pogodio je sa linije penala - 67:62.

19:41h

Propustila je Budućnost napad da ode na plus sedam ili osam, a onda je Davidovac iznudio i realizovao slobodna bacanja - 65:62.

Do kraja je ostalo još dva minuta i 25 sekundi.

19:39h

Popović je pogodio za plus pet - 65:60.

19:36h

Odbranila se Budućnost, i to u dva navrata. Ostaje 63:60.

19:34h

Kobs je došao do lopte nakon lošeg napada Zvezde i vratio plus tri - 63:60.

Tajm-aut Obradovića na pet i po minuta prije kraja.

19:33h

Davidovac je siguran sa linije penala. Opet je samo plus jedan za Budućnost - 61:60.

19:30h

Kobs je iznudio faul na isteku napada, potom iskoristio slobodna bacanja za 61:58.

Budućnost je sa linije penala pogodila svih 15 šuteva.

19:25h

Imala je Budućnost sreće kada je Lojd, iako je imao otvoren šut, promašio trojku. Onda je Edžim iskoristio dva slobodna bacanja za vođstvo 59:58.

19:23h

Tehnička greška klupi Zvezde, nakon čega je Kobs pogodio slobodno bacanje za 58:57.

Kobs je potom napravio faul u napadu.

19:21h

Lojd je pogodio sa distance uz zvuk sirene uz faul Edžima. Iskoristio je i slobodno bacanje, pa Zvezda vodi prvi put još od sredine druge četvrtine - 58:56.

19:16h

Budućnost ima poen prednosti na kraju treće četvrtine - 56:55.

19:15h

Prvi poeni Dela Valea, sa linije slobodnih bacanja - Budućnost vodi 56:51.

19:11h

Trojka Danila Nikolića preko ruke O'Brajanta za 54:49. Odbranila se nakon toga Budućnost.

19:09h

Ročesti je smanjio na - 51:49. Tajm-aut Mijovića na tri minuta i 44 sekunde prije kraja treće četvrtine.

Stala je Budućnost u napadu, a Zvezda zategla odbranu...

19:07h

Edžim drži odbranu Budućnosti, koja i dalje ima plus četiri - 51:47.

19:04h

Druga uzastopna trojka domaćina - Davidovac je donio 51:47, a onda je faul u napadu napravio Kobs.