Budućnost završila posao u Ulmu: "Plavi" u TOP 16

Podgoričani upisali petu pobjedu i otklonili dileme oko plasmana u narednu rundu

32533 pregleda 282 reakcija 27 komentar(a)

Kolo prije kraja, uz meč manje od najvećih rivala, Budućnost Voli je ostvarila cilj - plasirala se u TOP 16 fazu Evrokupa.

"Plavi" su dilemu otklonili u Njemačkoj, drugi put su u sezoni savladali Ulm (77:73) i došli do petog trijumfa u osam rundi grupe B.

Uz dosta oscilacija, koje su valjda i očekivane dva dana poslije iscprljujuće utakmice u Beogradu protiv Crvene zvezde, Podgoričani su u drugom poluvremenu imali kontrolu na obje strane terena, pa sada mogu mirno da se okrenu duelu sa francuskim Metropolitenom u petak u "Morači".

Budućnost je, istina, imala mnogo problema na početku, prije svega defanzivno, pa je Petar Mijović već poslije četiri i po minuta morao da traži tajm-aut.

Nakon minuta odmora je, međutim, Ulm stigao do najveće prednosti, koja je poslije trojki Kongera i Obsta iznosila 12 poena (22:10, pa 24:12).

Domaćin je u prvoj polovini druge dionice čuvao prednost, a onda se razigrala i Budućnost, natjerala rivala na sve teže šuteve.

Dvije trojke je povezao Suad Šehović, potom je na scenu stupio tandem Melvin Edžim - Nikola Ivanović, pa je podgorički tim u posljednjem minutu tek drugi put izjednačio (35:35), a onda i drugi put poveo kada je 2,9 sekundi prije kraja iz kontranapada prve poene upisao Džastin Kobs.

Bila je to najava treće četvrtine u kojoj je Budućnost imala kontrolu pod komandom Ivanovića (u tih 10 minuta upisao devet pogodaka), a u posljednju dionicu “plavi” su ušli sa plus šest - 55:49.

Pokušao je domaćin sve, trojkama i ofanzivnim skokova je ostajao u igri, ali nije imao rješenje za Edžima, kao ni Nikolića koji je tri minuta prije kraja uz zvuk sirene pogodio šut van linije 6,75 za 70:63.

To je, ispostavilo se, bio udarac od kojeg se Ulm nije oporavio, iako je 17 sekundi prije kraja stigao na minus dva (73:71), prije nego su Ivanović i Edžim sa linije slobodnih bacanja stavili tačku...

Edžim je meč završio sa 20 koševa i devet skokova, Ivanović je upisao 19, Kobs 11...

Dilan Osetkovski je predvodio Ulm sa 17 pogodaka.

ULM - BUDUĆNOST VOLI 73:77 (24:12, 11:25, 14:18, 14:22)

Ulm - Dvorana “Racofarm arena”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Garsija (Španija), Petek (Slovenija), Klivaz (Švajcarska).

Ulm: KONGER 15, Landers, Ginter, PETRUĆELI 11 (2-2), Filips, Vilkins, Obst 8, OSETKOVSKI 17 (4-3), KOPEJN 11 (2-2), Dijalo, Hekmen 2, HOLMAN 9.

Budućnost Voli: KOBS 11, Ivanović 19 (4-3), EDŽIM 20 (6-5), Šehović 6, D. NIKOLIĆ 9, Apić 2, Mitrović, Z. Nikolić 2, POPOVIĆ 2, RID 6, Žugić.