Mornar u velikom stilu došao na korak od TOP 16: Pulen izrešetao Francuze

Ako tim Mihaila Pavićevića naredne srijede savlada Budućnost Voli u

25478 pregleda 140 reakcija 8 komentar(a)
Džejkob Pulen, Foto: Eurocupbasketball.com

Mornar je u pravom trenutku prekinuo seriju od tri poraza i napravio bitan, vjerovatno i presudan korak za TOP fazi Evrokupa.

Barani su u „Topolici“ savladali francuski Metropoliten (89:78), sada imaju pobjedu više od Ulma, pa kolo prije kraja drže sudbinu u svojim rukama.

Ako tim Mihaila Pavićevića naredne srijede savlada Budućnost Voli u Podgorici (koja je već prošla među 16 najboljih) sigurno ide u narednu fazu, a proći će i u slučaju poraza pod uslovom da Unikaha bude bolja od Ulma u Malagi.

Crna Gora će, po svemu sudeći, imati dva predstavnika u drugoj rundi ovog takmičenja.

Mornar je furiozno otvorio utakmicu, za manje od sedam minuta postigao šest trojki i lako stekao 15 poena prednosti.

Pulen je u prvih 10 minuta trojke šutirao 3-3, pogađali su ih i Nemanja Vranješ (dvije), te po jednu Keni Gejbrijel i Ajzea Vajthed, koji se upisao na isteku prve dionice za 32:20.

U drugoj, crnogorski tim je bez problema držao razliku između sedam i 10 poena, ali su se poslije tajm-auta Francuza stvari promijenile.

Metropoliten je za nešto manje od tri minuta serijom 12:0 smanjio na 42:40, da bi se Pulen (16 koševa u prvom poluvremenu) uz pomoć Uroša Lukovića pobrinuo da Mornar na odmor ode sa pet poena viška (49:44).

Kada je odbio nalet u drugoj, Mornar je dodao gas već na startu treće četvrtine za novu dvocifrenu prednost (58:47), koju je ovog puta strpljivijom igrom u napadu i znao da sačuva.

Da gosti, čiji je trener Jure Zdovc, nemaju šansi bilo je jasno kada je Derek Nidam pogodio trojku za plus 16 (85:69) na pet minuta i 15 sekundi prije kraja...

Džejkob Pulen je bio briljantan sa 27 poena (trojke 5/7), Keni Gejbrijel i Ajzea Vajthed su upisali po 12.

MORNAR - METROPOLITEN 89:78 (32:20, 17:24, 24:19, 16:15)

Bar - Dvorana “Topolica”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Kovalski (Poljska), Majkić (Slovenija), Lavruhin (Rusija).

MORNAR: PULEN 27 (4-4), GEJBRIJEL 12 (5-5), NIDAM 8 (4-3), Jeremić 3 (1-1), Šehović 2, Smit 2 (2-0), Vajthed 12 (4-3), Lazić 4, Vujošević, VRANJEŠ 6 (1-0), Bjelica 4, LUKOVIĆ 9 (1-1).

METROPOLITEN: B. BRAUN 12, KONATE, Mišino 5, ROS 5, Sako, Pino 16, Gudvin 10 (2-2), E. BRAUN 13 (4-4), Marei 15 (10-5), HALILOVIĆ 2.