Četvrti poraz "crveno-bijelih" zaredom

6178 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 10.12.2020. 22:58h

Crvena zvezda je poražena četvrti put zaredom u Evroligi, nakon uzbudljive završnice protiv Olimpijakosa.

Grci su u Beogradu slavili 81:79, i to poenima Jorgosa Pridezisa 3,2 sekunde prije kraja.

Iskusni krilni centar je pogodio uz faul nakon tajm-auta, a onda je i promašio dodatno slobodno bacanje.

Prije toga, Zvezda je imala napad za preokret, ali je Džoni O'Brajant kod rezultata 79:78 za goste iskoristio samo jedan šut sa penala.

Pridezis je sa 16 koševa bio najefikasniji u Olimpijakosu, 14 je upisao Vasilis Spanulis, a po 12 Eron Herison i Kostas Slukas, koji je imao i sedam asistencija.

Kod "crveno-bijelih", koji su u finišu prve četvrtinevodili 30:14, O'Brajant je postigao 16.

Olimpijakosu je ovo sedmi trijumf, Zvezda ima skor 4-9.

Fenerbahče je razbijen u Berlinu - Alba je slavila 89:63 i nanijela mu osmi poraz u sezoni u meču u kojem je upisala čak 28 asistencija.

Makabi je u Vitoriji savladao Baskoniju (67:63), Real Madrid je u Madridu nanio Zenitu prvi gostujući poraz (79:72), a mnogo uzbuđenja je viđeno u Valensiji.

Slavio je domaćin protiv Anadolu Efesa (76:74) i to poenima Klemena Prepeliča četiri sekunde prije kraja.

Crnogorski centar Bojan Dubljević je u pobjedničkom timu za 18 i po minuta imao učinak od osam koševa i devet skokova.