Velika pobjeda Mornara protiv Budućnosti: Barani iz "Morače" u drugu fazu Evrokupa

Mornar slavio 78:84 i prvi put u istoriji obezbijedio plasman u drugu fazu, drugog po rangu evropskog košarkaškog takmičenja

41049 pregleda 141 reakcija 48 komentar(a)
Detalj sa meča, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 17.12.2020. 16:42h
Završeno
20:39h

Košarkaši Mornara savladali su večeras Budućnost Voli (78:84) u posljednjem kolu Evrokupa i prvi put u istoriji izborili plasman u TOP 16 fazu ovog takmičenja.

Barane je do pobjede vodio sjajni Džejkob Pulen sa 20 poena i pet asistencija i indeksom 21. Marko Jeremić dodao je 13, Uroš Luković 12 i Tejlor Smit 10 poena. Na drugoj strani najefikasniji je bio Nikola Ivanović sa 17 poena. Fedor Žugić je ubacio 14, a Melvin Edžim 10.

Gosti su bolje otvorili meč, poveli 6:0, dok je Budućnost prvi koš postigla poslije tri minuta. Mornar je vodio tokom većeg dijela prve četvrtine, a jedino vođstvo u tom dijelu meča Budućnost je imala tri minuta prije kraja, kada je Kobs postigao prve poene (13:12). Ipak poslije deset minuta prednost je bila na strani Mornara -17:22.

Drugu četvrtinu bolje su otvorili domaći – serijom 7:0 Budućnost je preokrenula. Bilo je u tom trenutku na semaforu 24:22 za Podgoričane, uz pet vezanih poena Nikole Ivanovića. Ipak, kako se bližio kraj poluvremena Mornar je uspio da se vrati i na odmor ode sa plus pet - 42.47.

Drugo poluvrijeme Mornar je sjajno otvorio, poveo deset, potom, nakon trojke Pulena i maksimalnih 13 razlike. Djelovalo je tada da Mornarov brod mirno plovi ka plasmanu u TOP 16 fazu, ali je stigao odgovor Budućnosti.

Ekipa Petra Mijovića prvo je prišla na šest poena zaostatka poslije slobodnih bacanja Edžima sredinom krajem treće čletvrtine, da bi u četvrtoj četvrtini poslije koša i dodatnog slobodnog bacanja  Apića Budućnost izjednačila - 74:74.

Ponovo je, potom, uslijedila serija Mornara od 6:0 i pitanje pobjednika više nije dovođeno u pitanje.

Crna Gora prvi put ima dva kluba u drughoj fazi Evrokupa.

20:38h

Budućnost Voli - Mornar 78:84. Barani prvi put u istoriji u drugoj fazi Evrokupa.