Klipersima derbi Los Anđelesa, povratak Durenta

Pobjedu je zabilježio i Bruklin koji je bio ubjedljiv protiv Golden stejta

4874 pregleda 0 komentar(a)
Lu Vilijams, Foto: Reuters

Košarkaši Los Anđeles Klipersa ušli su u novu sezonu NBA lige pobijedivši na startu aktuelne prvake Lejkerse sa 116:109, dok su Bruklin Netsi sa ubjedljivih 125:99 savladali Golden Stejt.

U večeri kad su dobili prstenje kao uspomenu na NBA naslov osvojen u "balonu" u Orlandu, Lejkersi su podbacili. Konačnih 116:109 još je i dobar rezultat, s obzirom na to da su Klppersi pred kraj prve četvrtine imali prednost od 22 poena (39:17)

Lejkersi su u drugoj četvrtini smanjili zaostatak na samo koš (56:54), na pet minuta do kraja treće četvrtine došli su do izjednačenja (75:75), ali nijednom nisu vodili. Klipersi su imali izuzetno raspoloženog Pola Džordža koji od svoja 33 poena 24 postigao u drugom poluvremenu.

Kavaj Lenard je za pobjednike ubacio 26 poena, a Serže Ibaka 15.

Lebron Džejms je sa 22 poena bio najefikasniji kod Lejkersa. Entoni Dejvis je ubacio 18 poena, a Montrezl Harel je protiv bivše ekipe ostvario učinak od 17 poena i 10 skokova.

U Bruklinu je ekipa pod vođstvom Stiva Neša, a na pogon Kajrija Irvinga i Kevina Durenta, koji je zaigrao poslije više od 500 dana, već u prvoj četvrtini razbila Golden Stejt ubacivši 40 poena (40:25), a potom je prednost rasla do najvećih 38 poena prednosti.

Irving je svih 26 poena ubacio u prvom poluvremenu, Durent je završio dvoboj sa 22 poena, pet skokova te po tri asistencije i osvojene lopte.

Stef Kari je za Goden Stejt postigao 20 poena, ali uz loš šut (7/21).