14044 pregleda 0 komentar(a)
Grigonis na večerašnjem meču, Foto: Twitter.com/bczalgiris
Ažurirano: 23.12.2020. 23:12h

Košarakši Valensije savladali su večeras Himki (88:82) u 16. kolu Evrolige.

Španska ekipa vodila je tokom meča, u trećoj četvrtini imala 20 poena prednosti (51:31), ali je Himki ipak uspio da smanji u jednom trenutku (55:52) i završnicu meča učini koliko-toliko zanimljivijom.

Bojan Dubljević je večerašnji meč završio sa 11 poena, tri skoka i indeksom 15. Efikasniji od njega u domaćoj ekipi bili su Derik Vilijams sa 15 i Martin Hermanson sa 16 poena.

Valensija ima deset pobjeda i šest poraza.

Kod Himkija, koji ima svega dva trijumfa i zakucan je za dno najefikasniji je bio Erik Mekolum sa 16 poena.

A Baskonija je slavila na gostovanju milanskoj Olimpiji (79:84) i prekinula niz od tri poraza.

Ekipu Duška Ivanovića do pobjede su vodili Zoran Dragić sa 16 i Pjerija Henri sa 15 poena. Toni Džekiri dodao je 12 poena, a imao je isto toliko skokova.

Kod Milana, Panter je ubacio 15, Dilejni 12, a Datome 11.

Baskonija ima sedam pobjeda i osam poraza, Milano je devet puta slavio, a šest izgubio.

Poslije tri poraza, košarkaši Fenerbahčea konačno su ostvarili pobjedu u Evroligi. Turski tim večeras je u svojoj dvorani slavio protiv Olimpijakosa - 84:77.

Tim iz Atine bio je bolji rival samo u prvoj četvrtini, koju je i riješio u svoju korist. Pred kraj meča bilo je malo neizvjesnosti kada je Saša Vezenkov ubacio tri trojke i Olimpijakos vratio u igru. Ipak, Fener je uspio da održi prednost, Dajšon Pjer je vezao pet poena i ekipa Igora Kokoškova mirno je privela meč kraju.

Najefikasniji kod Fenera bio je Jan Veseli sa 17 poena (8/8 za dva). Pjer je imao 14, Melih Mahmutoglu 12, Danilo Bartel 11, a Nando de Kolo 10 poena. Povratnik u ekipu iz NBA lige, Marko Gudurić ubacio je četiri poena.

Kod Atinjana, Vezenkov je ubacio 17, Žan-Šarl Livio 12, a Vasilis Spanulis 11.

Fener je na skoru 6-10, a Olimpijakos 7-8.

Žalgiris je savladao minhenski Bajern 74:73 pogotkom Marijusa Grigonisa sekund prije kraja meča.

Uzbudljiv meč bio je u Kaunasu - Žalgiris je u posljednji minut ušao sa prednošću od pet poena (72:67), a onda je Bajern napravio seriju 6:0 i poveo - 72:73. U tom trenutku na semaforu je pisalo da su do kraja ostale četiri sekunde - dovoljno da Grigonis uzme loptu i sekund prije kraja pogodi za dva poena i svom timu donese trijumf, četvrti vezani u ovom takmičenju.

Marijus Grigonis sa 22 poena bio je najefikasniji kod domaće ekipe. Arturas Milaknis dodao je 11.

Kod gostiju iz Minhena dvocifreni su bili Džejlen Rejnolds sa 17, Vajler-Beb sa 16 i Cipser sa 14 poena.

Žalgiris ima devet pobjeda i sedam poraza, Bajern je na skoru 10-6.