Orlando još uvijek bez poraza: Preokret "magičnih" u posljednjoj četvrtini, Vučevićevih 15 poena

5715 pregleda 0 komentar(a)
Vučević u duelu sa centrom Vašingtona Tomasom Brajantom, Foto: Beta/AP

Orlando je sjajno otvorio novu sezonu NBA lige - "magični" sa Floride ponovo su savladali Vašington (113:120) i stigli do treće pobjede u isto toliko odigranih mečeva u šampionatu.

Orlando je na poluvremenu imao dva poena prednosti (60:62), da bio u trećoj četvrtini, Vašington preokrenuo i stigao do maksimalnih plus 17 (94:77).

Veliki prokret viđen je u četvrtoj četvrtini, koju je Orlando dobio 43:19 - u posljednji minut Vašington je ušao sa tri poena prednosti (110:113). Tada je krenula serija Orlanda od 10:0 - prvo je pogodio Fulc i smanjio na poen zaostatka, da bi preokret uslijedio poslije poena Nikole Vučevića (114:113). Do kraja meča "magični" su pogađali sa linije slobodnih bacanja i ostvarili još jednu pobjedu.

Posljednji put Orlando je u sezoni 2009/2010 upisao tri pobjede na startu takmičenja.

Nikola Vučević je za 28 minuta ubacio 15 poena (5/11 šut iz igre), uz osam skokova, četiri asistencije i dvije ukradene lopte.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su Merkel Fulc i Terens Ros sa po 26 poena. Evan Furnije dodao je 12.

Kod Vašingtona se istakao Bredli Bil sa 29 poena.

A košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobijedili su Minesotu (127:91).

Najefikasniji kod šampiona bio je Kajl Kuzma sa 20 poena, dok je Lebron Džejms ubacio 18 poena, uz devet skokova i pet asistencija. Mark Gasol i Montrezl Herel dodali su po 12, a Denis Šruder 11 poena.

Kod Lejkersa nije bilo povrijeđenog Entonija Dejvisa.