Lovćen lako protiv Bosne

Aleksa Popović, Foto: Aba-liga.com
Ažurirano: 27.12.2017. 19:51h

Košarkaši Lovćena su u prve tri četvrtine stvorili sigurnu prednost, pa ni opuštanje u posljednjoj nije moglo da ugrozi trijumf nad Bosnom (71:64). Lovćen je u posljednjih pet minuta ušao sa čak 20 poena prednosti (67:47), što je bila i najveća razlika.

Cetinjani su iskoristili lošu formu gostiju da prekinu niz od tri poraza u Drugoj ABA ligi, dok je Bosna izgubila i šesti put zaredom.

Lovćen ima skor od četiri pobjede i sedam poraza, dok je Bosna ostala na svega dvije pobjede nakon 11 kola.

U narednom kolu, 3. januara, Lovćen će ugostiti Krku.

Lovćen - Bosna 71:64 (16:12, 20:17, 17:7, 18:28)

Cetinje - SC „Lovćen”. Sudije: Škrbec (Slovenija), Gajšek (Slovenija), Roglić (Hrvatska).

Lovćen: Latković 3, Popović 15 (4-3), Slavković, Radunović 7 (2-1), Vrbica 13 (4-3), Baćović 2, Lopičić 6 (2-0), Jelenić, Albijanić 18 (5-4), Knežević 1 (2-1), Borilović, Vujović 3.

Bosna: Voker, Alikadić, Haner 14 (4-2), Knežević 5, Antunović, Bredford 13 (1-0), Rešidović 8 (6-6), Ćurevac 8, Đelmo 10 (2-1), Šturanović 6, Durak.