Mornar "zakucao" i Borac: Žoc gledao pobjedu Barana u Čačku

15413 pregleda 112 reakcija 10 komentar(a)
Pulen na meču sa Borcem, Foto: Borac/Dušan Radišić

Mornar je bez većih problema slavio protiv Borca u Čačku 87:76 i nastavio odličnu sezonu u ABA ligi.

Barski sastav upisao je desetu pobjedu, uz dva poraza, u gostima od Crvene zvezde i Budućnost Volija.

Gosti su vodili tokom cijelog meča (7:5 je bilo za Borac u uvodu utakmice), u prvom poluvremenu su naišli na dobar otpor rivala, da bi u trećoj četvrtini pokazali snagu.

Na momente i egzibicionom igrom, atraktivnim zakucavanjima Kenija Gejbrijela i Tejlora Smita, ali i čvrstom odbranom došli su do nedostižne prednosti (maksimalna plus 21 - 67:46.

U posljednjih deset minuta su se opustili, Borac smanjio, a Aleksandar Lazić trojkom za 87:76 riješio sve.

Novu pobjedu Mornara sa tribina je ispratio najtrofejniji evropski trener svih vremena Željko Obradović, rođeni Čačanin.

Džejkob Pulen je upisao 18 poena, 13 je postigao Nemanja Bjelica, 12 Tejlor Smit, a deset Ajzea Vajthed, uz šest asistencija.