Radonjić se pobjedom vratio u elitno takmičenje, Bajern bolji i od Barse

Fenerbahče je bio bolji od Asvela kod kuće 81:59

18493 pregleda 9 komentar(a)
Radonjić na meču sa Panatinaikosom, Foto: Euroleague
Ažurirano: 30.12.2020. 22:10h

Povratak u Evroligu Dejan Radonjić je obilježio pobjedom - Crvena zvezda je savladala Panatinaikos u Beogradu 74:71.

Nakon debakla od Igokee u ABA ligi, "crveno-bijeli" su reagovali u Radonjićevom stilu - čvrstom odbranom, energijom i borbenošću, ali umalo nisu izgubili dobijenu utakmicu.

Imali su i 17 poena prednosti, a u posljednji minut se ušlo sa rezultatom 68:68.

Ipak, u finišu su se izborili za trijumf. Slavili su i bez najboljeg strijelca Džordana Lojda, Lengstona Hola, te pojačanja Lendrija Noka, ali uz dobro napadačko izdanje Kina Koloma (13 poena), Korija Voldena (15) i Ognjena Dobrića, koji je devet od 11 poena ubacio u prvoj četvrtini.

U redovima Panatinaikosa najbolji Janis Papapetru sa 20 poena.

Zvezda ima šest pobjeda i 11 poraza, PAO pobjedu manje i isti broj poraza.

Fenerbahče je bio bolji od Asvela kod kuće 81:59.

Najefikasniji kod Fenerbahčea su bili povratnik iz NBA Marko Gudurić i Jan Veseli sa po 16 poena, a pratili su ih Nando de Kolo i Melih Mahmutoglu sa po 12.

Kod Asvela bolji od ostalih su bili Dejvid Lajti sa 11 i Noris Kol sa 10 poena.

Fenerbahče je 13. sa sedam pobjeda i 10 poraza, dok Asvel ima skor od pet pobjeda i 11 poraza.

Sjajnu sezonu nastavio je Bajern, koji je bio bolji od Barselone 90:77, uz 29 poena Vejda Boldvina. U gostujućem timu nije bilo Nikole Mirotića.

Bajern ima 11 pobjeda i šest poraza, isti skor kao i Barsa.