Durent zaustavio Džejmsa: Golden stejt bolji od Klivlenda

50 pregleda 3 komentar(a)
kevin durent, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.12.2017. 22:49h

Prvi duel najboljih NBA ekipa, božićni spektakl u San Francisku, završen je pobjedom Golden stejta.

Šampion je slavio protiv Klivlenda 99:92.

Uzbudljiv duel, izjednačen, riješen je u posljednjih 120 sekundi, iako je u jednom trenutku izgledalo da će Golden stejt mirno privesti meč, kada je polovinom posljednje četvrtine poveo devet razlike (90:81)...

Kevin Durent je bio apsulutni meč-viner. Prvo je pogodio trojku za 95:92 minut i po prije kraja, a zatim dva puta odigrao sjajnu odbranu na Lebronu Džejmsu, da bi Klej Tompson sa linije bacanja riješio sve dileme...

U odsustvu povrijeđenog Stefa Karija, Durent je uzeo ulogu lidera - 25 poena i sedam skokova, a sjajan je bio i Drejmond Grin, koji je meč završio tripl-dabl skorom - po 12 poena i skokova, te 11 asistencija.

U timu Klivlenda blistao je Kevin Lav sa 31 poenom (šest trojki iz 10 šuteva) i 18 skokova, Džejms se zaustavio na 20.