CSKA ponovo pobjeđuje, Bajern bolji do Zenita, još jedna fenomenalna partija Nedovića

CSKA je lider sa 14 pobjeda i četiri poraza

6153 pregleda 0 komentar(a)
Džejms, Foto: Euroleague
Ažurirano: 13.01.2021. 21:46h

CSKA se vratio na pobjednički put - nakon poraza od Baskonije u prošlom kolu, Moskovljani su večeras u 19. rundi Evrolige u svojoj dvorani savladali Žalgiris - 83:73.

Domaći su na startu napravili seriju, poveli 8:0 i do kraja meča održavali prednost. Prednost CSKA išla je do 18 poena. U jednom momentu gosti su prišli na tri poena zaostatka (60:57), ali je to bilo sve što su uspjeli da urade.

Najefikasnijij kod "armejaca" bio je Majk Džejms sa 21 poenom. Tornike Šengelija je ubacio 18, a Darun Hilijard 17. Nikola Milutinov je meč završio sa 10 poena i 14 skokova. Na drugoj strani istakao se Marijus Grigonis sa 16 poena.

CSKA je lider sa 14 pobjeda i četiri poraza, dok je Žalgiris peti sa 11 trijumfa i sedam izgubljenih mečeva.

A košarkaši Bajerna savladali su u Minhenu Zenit - 82:80.

Domaći su do pobjede došli boljom igrom u drugom poluvremenu, nakon što je Zenit poslije prvih 20 miuta imao osam poena prednosti.

Vejd Boldvin je kod Bajerna bio najefikasniji sa 17 poena. Vladimir Lučić i Džejlen Rejnlods su dodali po 15.

Na drugoj strani se istakao Arturas Gudaitis sa 22 poena, Kevin Pengos imao je 17 poena.

Bajern je na skoru 12-7, Zenit je na 11-6.

Panatinaikos je prekinuo niz od tri poraza i savladao Asvel 88:71.

Ponovo je kod "zelenih" iz Atine blistao Nemanja Nedović. Reprezentativac Srbije je za 27 minuta ubacio 33 poena (11/17) iz igre, imao pet skokova i šest asistencija za indeks korisnosti - 40.

U francuskoj ekipi istakao se Noris Kol sa 15 poena.

PAO ima šest pobjeda i 12 poraza, Asvel je pet puta slavio, a 13 izgubio.