Virtus još uvijek bez poraza, UNIKS slavio protiv Andore, Partizan ubjedljiv

Virtus u dosadašnjem dijelu Evrokupa zabilježio svih 11 pobjeda

12160 pregleda 4 komentar(a)
Teodosić na večerašnjem meču, Foto: Virtus - Giulia Pesino

Košarkaši Virtusa savladali su večeras Cedevita Olimpiju 90:76 u prvom kolu TOP 16 faze grupe G Evrokupa.

Italijani su nastavili sa dobrim utakmicama, još uvijek su bez poraza i u ovom trenutku su možda prvi favorit za osvajanje takmičenja.

Cedevita Olimpija je dobro odigrala prvu četvrtinu, vodila 18:11 poslije deset minuta, ali je Virtus u drugoj četvrtini ubacio 35 poena, primio 16 i na poluvrijeme otišao sa prednošću od 12 poena (46:34). U nastavku pitanje pobjedika nije dovođeno u pitanje.

Marko Belineli je bio najefikasniji u timu Aleksandra Đorđevića sa 25 poena. Vins Hanter je dodao 22, a Kajl Vims i Miloš Teodosić po 13 poena. Teodosić je imao i osam asistencija.

Kod gostiju Jaka Blažič je imao 25 (4/4 za tri), a Keni Pendrik 22 poena.

Virtus u narednom kolu igra u gostima protiv Burga, dok Cedevita Olimpija dočekuje Budućnost Voli.

A UNIKS je u grupi H, u kojoj je i Mornar, savladao u gostima Andoru - 66:73.

Dvocifren učinak u pobjedničkom timu imala su četiri košarkaša, a najefikasniji je bio Ajzea Kanan sa 16 poena. Po 13 su ubacili Džamar Smit i Džon Holand, a 10 Džon Braun.

Kod Andore se istakao David Jelinek sa 18 poena.

Andora u narednom kolu gostuje Mornaru, UNIKS dočekuje Gran Kanariju.

Ubjedljiv je bio i Partizan - "crno-bijeli" su u Beogradu savladali Trento 71:43.

Interesantan podatak je da su gosti u drugoj četvrtini ubacili četiri poena.

Vilijam Mozli je kod Partizana bio najefikasniji sa 12 poena. Džošua Perkins je imao 11.

U italijanskom timu istakao se Vilijams sa 15 poena.