"Vučicama" prvi derbi protiv Cinkarne, sjutra igraju opet

Košarkašice Budućnost Bemaksa dobile Celje u prvom od dva uzastopna međusobna duela

4784 pregleda 0 komentar(a)
Budućnost sjajna i u ovoj sezoni, Foto: Savo Prelević

Košarkašice Budućnost Bemaksa slavile su u prvom od dva regionalna derbija protiv Cinkarne Celje sa 70:55, sjutra u "Bemax areni" od 17,30 sati igraju opet.

Danas su "vučice" odigrale odloženi duel 2. kola WABA lige, dok će sjutra igrati susret 9. kola, koji će, prema dogovoru dvije ekipe, opet biti odigran u Podgorici.

Aktuelne prvakinje WABA lige, "plave" su bolje ušle u utakmicu, vodile su od starta i prvu četvrtinu dobile dvocifreno (21:10). Gošće su jedino uspjele da zaprijete u posljednjoj četvrtini i na četiri minuta do kraja su prišle na sveg šest poena zaosttaka (58:52).

Serijom 8:0 su tada izabranice Vladana Radovića riješile duel.

Najefikasniaj je kod "vučica" bila Milena Jakšić sa 18 poena, ali je Mina Đorđević uz 17 poena imala i 12 skokova. Dvocfrena je bila i Marija Leković sa 10 poena, dok Dragana Živković nije bila šuterski raspoložena, svega dva poena ali je uhvatila čak 11 lopti.

Kod gošći Mojca Jelenc i Amerikanka Gbenuotor su postigle po 11 poena.

Budućnost je lider sa osam pobjeda i porazom u Montani, dok je Celje doživjelo treći poraz, uz četiri trijumfa.