Pobjeda Budućnosti: "Plavi" na krilima Ivanovića bolji od Partizana

Ivanović na večerašnjem meču, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 16.01.2021. 20:46h
Završeno
19:51h

Budućnost Voli je u derbiju 15. kola ABA lige večeras u "Morači" savladala Partizan - 80:72.

Nakon tri izjednačene četvrtine "plavi" su u posljednjih deset minuta bili bolji rival, a briljirao je Nikola Ivanović, koji je u tom periodu ubacio 15 od svojih 25 poena. Sjajni bek imao je i dva skoka i tri asistencije.

Pored Ivanovića, u ekipi Budućnosti se istakao Amedeo dela Vale sa 15 poena.

Kod Partizana najefikasniji je bio Rade Zagorac sa 14 poena. Dvocifreni su bili još Erik Mika sa 11 i Džošua Perkins sa 10 poena.

Budućnost u ABA ligi ima 10 pobjeda i dva poraza. Partizan je sedam puta slavio, a osam izgubio.

Izmjena: 20:46h
19:48h

Pogađa i Mekintajer - 75:72.

19:48h

Ivanović pogađa trojku, pa Dela Vale dva bacanja - 80:72.

Izmjena: 19:51h
19:45h

Pet vezanih poena Zagorca, "crno-bijeli" prišli na pet poena zaostatka - 75:70.

19:42h

Apić pogađa dva bacanja. Dva minuta do kraja Budućnost ima deset poena prednosti - 75:65.

19:39h

Mitrović je pogodio koš i dodatno bacanje. Devet poena prednosti za Budućnost - 71:62.

19:34h

Još dva poena Ivanovića, deset ukupno u ovoj četvrtini. Budućnost prvi put vodi osam razlike - 68:60.

19:30h

Pogodio je Ivanović i tri bacanja. On sada vuče ekipu. Budućnost ima maksimalnih sedam poena prednosti - 64:57.

19:29h

Ivanović preuzima odgovornost - 61:57.

19:27h

Apić je pogodio za dva poena, ali ne i dodatno bacanje - 59:55.

19:26h

Ivanović odgovara trojkom. Budućnost vodi - 57:55.

19:24h

Tehnička greška Ivanoviću na startu četvrte četvrtine. Protestovala je i klupa domaćih zbog ove odluke.

19:20h

Kraj treće četvrtine. Neriješeno - 54:54.

19:14h

Ponovo vodi Budućnost, pogodio je Mitrović - 53:52.

19:10h

Trojku pogađa i Mika, Partizan ima tri poena prednosti - 52:49.

19:08h

Markus Pejdž se razigrao u trećoj četvrtini, pogodio tri trojke i drži Partizan u igri.

19:04h

Pet vezanih poena Dela Valea, Budućnost vodi - 48:46.

19:00h

Partizan pravi seriju 5:0 i stiže do izjednačenja - 41:41.

18:58h

Počelo je drugo poluvrijeme.

18:41h

Završeno je prvo poluvrijeme u "Morači. Budućnost poslije 20 minuta ima plus pet - 41:36. Kobs je pogodio za dva u posljednjoj sekundi.