Revanš sa kamatom: Budućnost se poigravala sa Igokeom

54 pregleda 0 komentar(a)
Suad Šehović, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 23.12.2017. 21:45h

Jača za oporavljenog kapitena Suada Šehovića (nedostajao je samo Filip Barović), Budućnost Voli se revanširala Igokei za poraz u Laktašima (98:94), i to sa kamatom – Podgoričani su večeras u „Morači“ slavili 81:59 (19:12, 25:17, 16:13, 21:17), u utakmici 13. kola ABA lige.

Izabranici Aleksandra Džikića su upisali 11. trijumf u regionalnom takmičenju, i prekinuli seriju od tri poraza na dva fronta (Zadar u ABA ligi, Galatasaraj i Bajern u Evrokupu, sve u gostima). Igokea je, sa druge strane, uknjižili osmi poraz...

Serijom 7:0, Budućnost je prvu osjetljiviju prednost imala već u 5. minutu (9:1), da bi Igokea dva minuta kasnije prišla na 11:10.

To je, međutim, bilo sve od otpora gostiju na ovom meču, sve je, praktično, bilo odlučeno nepuna dva minuta prije kraja druge dionice, kada su „plavi“ stigli do 20 poena prednosti (42:22).

Crnogorski šampion je do kraja držao konce igre i rezultata u svojim rukama, a najveću prednost, od 22 poena je imao u šest navrata u posljednjoj četvrtini, a posljednji put na kraju utakmice...

Suad Šehović je meč završio sa 18 poena i bez promašaja (po 3-3 za dva poena, za tri i sa linije bacanja), tri skoka i asistencijom. Nemanja Gordić je dodao 16 poena, Petar Popović 12, a dvocifren je bio i Nikola Ivanović (10).

U gostujućem timu istakli su se Malkolm Tošio Li sa 15 i Marko Ljubičić sa 14 poena.

Kompletnu statistiku meča možete vidjeti OVDJE.

Budućnost u narednom kolu, 30. decembra, gostuje Ciboni.