Kobs dva puta promašio produžetke, Budućnost Voli pala u Ljubljani

Podgoričani izgubili 74:71 od Cedevita Olimpije u Ljubljani

18693 pregleda 29 reakcija 29 komentar(a)
Amedeo dela Vale na večerašnjoj utakmici, Foto: Eurocup

Poslije 40 minuta „rata”, Budućnost Voli je pala u Ljubljani - Džastin Kobs je preuzeo odgovornost, pokušao da izbori produžetak, ali je promašio svoj čak osmi šut za dva poena, pa je Cedevita Olimpija u 2. kolu Top 16 faze Evrokupa slavila 74:71.

Amerikanac sa crnogorskim pasošem je imao šansu da se iskupi, jer je uz zvuk sirene šutirao sa preko pola terena, ali je pogodio samo tablu. Nije mu ovo bila noć, jer je za dva šutirao 11-3, a trojke 2-1.

Možda se iskupi već u četvrtak, kada se isti rivali sastaju u utakmici 5. kola ABA lige, koja je dva puta odgađana zbog problema Podgoričana sa koronavirusom.

Koliko je ravnopravan bio meč u „Stožicama”, najbolje govori činjenica da je domaćin najveću prednost imao u 3. minutu, kada je vodio 7:2, a da su Podgoričani stizali najviše do plus sedam (28:21, 16. minut), nakon pet vezanih poena Petra Popovića.

U 2. poluvremenu niko nije imao više od plus četiri, što je nagovještavalo uzbudljiv finiš. Vili Rid je 63 sekunde prije kraja pogodio jedno od dva bacanja i donio, ispostavilo se, posljednje vođstvo „plavima” (70:69).

Uzvratio je Edo Murić svojom trećom, a čak 15. trojkom svog tima (iz 32 pokušaja), da bi Nikola Ivanović na 23,7 sekundi do kraja bio polovičan sa penala.

Odmah je napravljen faul nad Jakom Blažičem, koji je takođe pogodio samo jedno bacanje i omogućio Petru Mijoviću da pri rezultatu 73:71 na tajm-autu crta akciju za produžetak ili pobjedu.

Loptu je u ruke uzeo Kobs i iz loše izgrađene situacije „uprskao” stvar, kao dosta puta prošle sezone...

CEDEVITA OLIMPIJA - BUDUĆNOST VOLI 74:71 (14:16, 19:18, 20:21, 21:16)

Ljubljana - „Arena Stožice”. Igrano bez prisustva publike. Sudije: Bisang (Francuska), Ambrosov (Ukrajina), Cici (Albanija).

Cedevita Olimpija: Radović, PERI 16 (11-8), HOPKINS 7, Duščak, MURIĆ 16 (2-1), BLAŽIČ 10 (2-1), Braun 5, Hodžić 2, DŽONS 14 (2-2), Šćuka, Dimec 1 (2-1), Rupnik 3.

Budućnost Voli: KOBS 10 (1-1), Ivanović 5 (2-1), EDŽIM 6 (4-3), Šehović 3 (3-3), D. NIKOLIĆ 5, Apić 1 (2-1), Mitrović 10 (3-2), DELA VALE 11 (2-2), Z. Nikolić, Popović 9, RID 11 (3-1), Žugić.