Borac nadigrao Podgoricu u Boriku

Košarkaši Podgorice nakon pobjede, doživjeli dva uzastopna poraza u Boriku

3431 pregleda 2 komentar(a)
Drugi poraz u Boriku za Podgoricu, Foto: Twitter

Košarkaši Podgorice doživjeli su drugi uzastopni poraz u Boriku, u okviru 7. kola ABA2 lige. Bolji je bio domaći Borac sa 98:78 (14:25, 30:18, 34:18, 20:17).

Početak utakmice nije nagovještavao takav ishod, pošto je Podgorica prvu četvrtinu dobila sa 11 poena razlike (25:14).

Ipak, potom je domaća ekipa preuzela niti igre, sustigla je prednost u finišu poluvremena, a potom uvećavala do rekordnih - plus 24 sredinom posljednje četvrtine.

Domaći košarkaši su dominirali u skoku sa čak 14 više (42-28), a šest igrača je imalo dvocifren poenterski učinak - Dejvis 18. Nikolić 17, Đumić 15, Knežević 12, Laskalt 11 i Tanasković 10.

U ekipi Podgorice Koprivica je ubacio 16 poena, Čarapić 12 a Kovačević 10 poena.

Podgorica je odličnio počela mini-turnir u Boriku, pobjedom nad Širokim Brijegom, da bi potom vezala dva poraza. Od Mladosti iz Zemuna i Borca. Podgorica je na skoru do četiri pobejde i tri poraza, kakav sada ima i Borac.

Lider i jedini neporaženi tim je Studentski centar iz Podgorice, koji sjutra od 21 sat igra protiv MZT Skoplja.