Budućnost nakon drame pobijedila u Čačku

"Plavi" slavili 76:72

21916 pregleda 66 reakcija 23 komentar(a)

Budućnost Voli je prošla kroz dramu nakon dva vezana poraza od Cedevita Olimpije i pronašla način da opravda ulogu favorita u Čačku.

"Plavi" su savladali Borac 76:72, upisali 11. trijumf, ali su se opet igrali sa živcima navijača, iako su u većem dijelu meča imali sigurnu prednost.

Tim Petra Mijovića je konstantno vodio, u prvoj četvrtini imao plus sedam, u drugoj i plus devet, a onda u trećoj dionici stigao do rekordnih plus 15. Činilo se tada i napravio razliku kojom je trasirao put ka pobjedi...

Nije, ipak, moglo bez uzbuđenja.

Čačani su prvo reagovali serijom 8:0 prišli na 62:55, da bi minut i 45 prije kraja poslije faula Džastina Kobsa i izjednačili na 69:69.

Nikola Ivanović je uz faul je stigao do prvih poena u drugom poluvremenu za vođstvo 72:69 na 83 sekunde do kraja utakmice, domaćin se trojkom vratio u igru, da bi čovjek odluke postao Melvin Edžim.

Kanađanin je prvo iskoristio jedno od dva slobodna bacanja, a onda trojkom šest sekundi prije kraja otklonio svaku dilemu...

Kobs je sa 19 poena bio najefikasniji u crnogorskom timu, Vili Rid je upisao 14, a jedan manje Edžim.

Najbolji u Borcu je bio Nikola Kočović sa 16.

Budućnost već u utorak gostuju Virtusu u Bolonji u Evrokupu, a pretposljednjeg dana januara ide na megdan FMP-u u Beogradu.

BORAC - BUDUĆNOST VOLI 72:76 (21:25, 16:19, 12:18, 23:14)

Čačak - Dvorana "Borac". Igrano bez prisustva publike. Sudije: Boltauzer, Nedović, Špendl (Slovenija).

BORAC: Tornton, Smit 14 (3-0), ĐOKOVIĆ, MILETIĆ 11 (1-1), Gavrilović, KOČOVIĆ 16 (4-4), NERANDŽIĆ 2, Karapandžić, Novaković 4 (2-2), Džons 12 (3-2), TODOROVIĆ 10 (2-1), Čarapić 3.

BUDUĆNOST VOLI: KOBS 19 (9-9), Ivanović 9 (1-1), EDŽIM 13 (5-3), Šehović, D. NIKOLIĆ 2, Apić 7 (1-1), Mitrović 2, DELA VALE 6 (4-4), Z. Nikolić, Popović 4, RID 14 (2-2), Žugić.