Mornar izgubio derbi i Pulena: Zvezda trojkama osvojila Bar

Nidam u duelu sa odbranom Zvezde, Foto: Mornar/Media Pro
Ažurirano: 24.01.2021. 21:22h
Završeno
21:15h

Košarkaši Mornara poraženi su od Crvene zvezde u derbiju 16. kola ABA lige - 86:78.

Zvezda je trijumfom u Baru preuzela vođstvo na tabeli, jedina je ekipa sa dva poraza, po tri imaju Mornar, Budućnost Voli, Igokea i Cedevita Olimpija.

Tim Dejana Radonjića do pobjede je došao spektakularnom serijom trojki – ukupno ih je postigao 17 iz 35 pokušaja, a svaki put kada bi Mornar prišao i zaprijetio preokretom gosti su pogađali za tri.

Prednjačio je Ognjen Dobrić sa šest pogođenih šuteva van linije 6,75, važne šuteve pogodili su Džordan Lojd i Džoni O'Brajant.

Mornar je samo dva puta stizao do izjednačenja, imao je šansi i da preokrene, ali kada se sve sabere, zaslužen trijumf gostiju iz Beograda.

Za Barane je možda i teži udarac od poraza u borbi za vrh povreda Džejkoba Pulena, koji je u 3. četvrtini “proklizao” po parketu i uhvatio se za koljeno. Na prvi pogled, ne izgleda dobro...

Parket je očito predstavljao problem, zbog velike kiše i južnog vjetra voda je pred početak meča ušla u dvoranu, pa je start pomjeren za 20-ak minuta.

U timu Mornara najefikasniji je bio Ajzea Vajthed sa 19 poena, odličnu utakmicu imao je Tejlor Smit sa 15 poena, Derek Nidam je upisao 13.

Dobrić je bio najbolji pojedinac meča sa 20 poena, Lojd je dodao 18, a O'Brajant 14.

Izmjena: 21:22h
21:12h

Isključen je sada i Mihailo Pavićević, zbog tehničke greške - trener Mornara smatrao je da Zvezda nije izvela loptu za pet sekundi.

Ranije su isključeni Đoko Pavićević i Dejan Radonjić zbog verbalnog sukoba.

21:09h

Nidam pogađa oba bacanja - 78:83, 24 sekundi prije kraja.

21:05h

Nidam iz prodora uz faul, ali nije pogodio bacanje - ubacio je samo dva od šest, 72:81.

20:59h

Nova trojka, šesta Dobrićeva iz sedam šuteva - 68::80.

20:57h

Sve već viđeno - čim je Mornar primakne, slijedi trojka. Lojd pogađa - 68:77.

20:54h

Gordić uz faul, Mornar je opet živ, 68:72. Pogađa Noko na drugoj strani - 68:74.

20:52h

Trojka Vranješa, sedma Mornara, 65:72. Sedam minuta do kraja.

20:50h

Kolom iz prodora za plus deset - 62:72.

20:49h

Nastavlja se nestvaran niz Zvezde u šutu za tri - Lojd je precizan, 62:70.

20:44h

Vatra kraj terena - verbalni sukob predsjednika Mornara Đoka Pavićevića i trenera Zvezde Dejana Radonjića, obojica su isključena zbog dvije tehničke greške.

Izmjena: 21:20h
20:42h

I opet trojka, peta Dobrića iz šest pokušaja - 61:67.

20:39h

Zvezda vodi 64:61 uoči posljednjih deset minuta.

Od 24 poena u 3. četvrtini, gosti su 22 postigli u šutu za tri.

Igrači Zvezde pogodili su sedam trojki iz 10 pokušaja, a samo jedan iz osam šuteva za dva.

Za 30 minuta  su uputili po 24 šuta za dva i tri - pogodili su osam šuteva unutar linije 6,75, a izvan čak 13.

20:38h

O'Brajant - prva dvojka Zvezde u 3. četvrtini. Do ovog koša, gosti su ubacili sedam trojki i jedno bacanje iz faula u šutu za tri, 61:64.

20:36h

Dalekometna paljba Zvezde, čak sedma trojka u 3. periodu, opet O'Brajant - 57:62.

20:33h

Šesta trojka Zvezde u 3. četvrtini, Dobrić ima ukupno četiri - 54:59, ali Gejbrijel igra odlično u ovom periodu, 57:59.

20:31h

Ponovo je Mornar uhvatio Zvezdu - tri slobodna bacanja ubacio je Gejbrijel, 52:52.

20:31h

I ponovo Zvezda na hvatanje Mornara odgovara trojkom, i to uz faul - četiri poena Voldena, 52:56.

20:28h

Treća trojka Zvezde u nizu, druga O'Brajanta - 46:52.

Na drugoj strani, dva puta uz igru "dva plus jedan", Barani se opet vraćaju u igru - prvo Smit, pa Gejbrijel, 49:52.

20:24h

Još jedna trojka Zvezde, Lazić je pogodio za plus šest - 44:50, ali mnogo gora stvar za Mornar - povreda Pulena.

Sjajni Amerikanac je "zapeo" za parket, u pitanju je koljeno... Na prvi pogled, ne izgleda dobro.