Za istoriju: Vučevićevih 10.000 poena u NBA ligi

U porazu Orlanda od Šarlota 107:104 Vučević ubacio 22 poena i prebacio magičnu granicu

29063 pregleda 45 reakcija 8 komentar(a)
Vučević na sinoćnjem meču, Foto: Beta/AP

Crnogorski košarkaš Nikola Vučević ušao je sinoć u istoriju NBA lige - u porazu Orlanda od Šarlota 107:104 Baranin je ubacio 22 poena i prebacio granicu od 10.000 poena u NBA ligi.

Sjajnu partiju protiv Šarlota kompletirao je dabl-dabl učinkom, jer je imao još 13 skokova, a dodao je i četiri asistencije.

Vučević je u Orlandu od 2012. godine, a prethodno je igrao za Filadelfiju, koja ga je 2011. godine na draftu izabrala sa 16. pozicije.

Sa ekipom sa Floride je 2019. potpisao četvrogodišnji ugovor vrijedan 100 miliona dolara.

Inače, kada je riječ o meču sa Šarlotom, Vučevića je pratio Evan Furnije sa 21 poenom. Po 14 su imali Kol Entoni i Geri Klark.

U pobjedničkoj ekipi Gordon Hejvrod je imao 39 poena, a ubacio je odlučujuće poene u samoj završnici i svom timu donio pobjedu.

Orlando je 12. na Istoku sa sedam pobjeda i deset poraza, dok je Šarlot u istoj konferenciji deseti sa skorom 7-9.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa upisali su sedmu uzastopnu pojbedu u NBA ligi, pošto su prošle noći na svom terenu pobijedili Oklahomu sa 108:100.

Kliperse je do pobjede vodio Kavaj Lenard sa 34 poena, devet skokova i osam asistencija. Serž Ibaka je za pobjednički tim dodao 17 poena, Redži Džekson 14, a Pol Džordž 11 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Šej Gildžris Aleksander sa 23 poena, dok je Aleksej Pokuševski za 17 minuta na terenu upisao dva poena, četiri skoka i po jednu ukradenu loptu i blokadu.

Klipersi su se ovom pobjedom izjednačili sa Los Anđeles Lejkersima pošto sada imaju 13 poena i četiri poraza. Na drugoj strani, Oklahoma je vezala i treći poraz u nizu, a peti u poslednjih šest utakmica i sada ima skor 6/9.

Janis Adetokunbo je imao 27 poena, 14 skokova i osam asistencija i Milvoki je na svom terenu pobedu Atlantu sa 129:115 i tako prekinuo niz od dva poraza.

Adetokunba su najbolje pratili Bobi Portis sa 21 i Kris Midlton sa 19 poena.U redovima Atlante istakao se Deandre Hanter sa 33 poena, što je njegov rekord karijere, dok je Džon Kolins ubacio tri poena manje.

Košarkaši Bostona zabilježili su prvi trijumf posle tri poraza, pošto su slavili protiv Klivlenda sa ubjedljivih 141:103.

Boston je do pobjede vodio Džejlen Braun, koji je na terenu proveo samo 19 minuta i koji je u trećoj četvrtini postigao 20 od svoja 33 poena. Kemba Voker je dodao 21 poen, Karsen Edvards 18, a Danijel Tajs 17 poena.

U poraženom timu najbolji je bio Kolin Sekston sa 13 poena.

Košarkaši San Antonija su pobijedili Vašington sa 121:101, predvođeni Petijem Milsom koji je upisao 21 poen.

Košarkaši Portlanda su bili bolji od Njujorka sa 116:113 uz 37 poena Demijana Lilarda, dok je Toronto bio bolji od Indijane sa 107:102.