CSKA se izborio sa problemima i slavio u Berlinu, Real bolji od Panatinaikosa, Grigonis za pobjedu Žalgirisa

Alba - CSKA 68:71, Real Madrid - Panatinaikos 76:66, Valensija - Žalgiris 79:80, Asvel - Baskonija 83:77

4946 pregleda 0 komentar(a)
Detalj sa meča Albe i CSKA, Foto: Euroleague.net
Ažurirano: 27.01.2021. 23:25h

Košarkaši CSKA prekinuli su niz od dva poraza i savladali večeras u gostima Albu 71:68 u 22. kolu Evrolige.

Moskovljani su u lošem raspoloženju doputovali u Njemačku, na seriju loših rezultata nadovezao se incident sa Majkom Džejmsom, pa je večerašnjom pobjedom, makar na kratko, osiguran mir u kući.

Moskovljani su morali dobro da se pomuče da dođu do pobjede, poslije 20 minuta su imali tri poena zaostatka (37:34), nakon treće četvrtine Alba je imala plus četiri (56:52), ali je njemački klub u posljednjih deset minuta ubacio samo 12 poena, primio 19, pa su dva boda otišla u Moskvu.

Najefikasniji kod CSKA bio je Toko Šengelija sa 20 poena, a ponovo je sjajan meč odigrao Nikola Milutinov, koji je imao dabl-dabl učinak - 10 poena i 11 skokova.

Dvocfiren je još bio i Danijel Heket sa 13 poena.

Kod Albe se istakao Pejton Siva sa 15 poena

CSKA je sada na skoru od 16 pobjeda i šest poraza i nalazi se na drugom mjestu. Alba na 14. poziciji ima osam trijumfa i 14 izgubljenih mečeva.

Košarkaši Real Madrida pobijedili su na svom terenu Panatinaikos sa 76:66. Španski tim do pobjede je vodio Gabrijel Dek sa 20 poena i devet skokova, a najbolje su ga pratili Karlos Alosen sa 13 i Fabijen Kozer sa 11 poena. U redovima Panatinaikosa istakao se srpski košarkaš Nemanja Nedović koji je meč završio sa 18 poena.

Real je upisao 14. pobjedu i, uz osam poraza, zauzima četvrto mjesto na tabeli Evrolige, dok je Panatinaikos na 16. poziciji sa skorom 7/14.

Košarkaši Žalgirisa pobijedili su u gostima ekipu Valensije sa 79:78 (20:20, 18:27, 17:13, 23:19).

Pobedu litvanskom timu donio je Marijus Grigonis u posljednjim sekundama meča i tako poništio trojku koju je prethodno postigao Sem Van Rosom.

Grigonis je utakmicu završio sa 12 poena, Žofre Lovernj je ubacio poen više, a najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Agustin Rubit sa 17 poena.

Klemen Prepelič je bio najbolji u ekipi Valensije sa 18 poena, Vanja Marinković je postigao pet, a Nikola Kalinić četiri poena.

Žalgiris je šesti na tabeli sa 13 pobeda i devet poraza, dok je Valensija deseta sa 11 pobjeda i isto toliko poraza.

Košarkaši Asvela pobijedili su na svom terenu Baskoniju sa 83:77 (17:26, 18:20, 23:7, 25:24). Asvel sada ima osam pobjeda i 14 poraza, a Baskonija skor 9/13.

Najefikasniji u redovima Asvela bili su Noris Kol sa 21 i Dejvid Lajtli sa 20 poena, dok je Vilijam Hauard postigao deset poena. U poraženom timu najbolji je bio Alek Piters sa 15 poena.