Cedevita Olimpija nastavila niz pred meč u Podgorici, Partizan u rasulu

5014 pregleda 1 komentar(a)

Košarkaši Cedevite pobijedili su u Ljubljani ekipu Partizana 78:65 u utakmici 17. kola ABA lige.

Cedevita Olimpiju predvodio je Jaka Blažič sa 28 poena i pet skokova. Kendrik Peri u pobjedi je učestvovao sa 14 poena, a Mikael Hopkins sa 10 poena i devet skokova.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Ognjen Jaramaz sa 15 poena, Markus Pejdž postigao je 11, a Džoš Perkins 10 poena uz šest skokova.

Cedevita je vodila tokom cijelog meča, sve do početka treće četvrtine i trojke Markusa Pejdža kada su gosti preokrenuli na 50:48.

To je bilo sve od Partizana, domaćin je imao 62:55 na kraju treće četvrtine, a onda serijom 11:0 poveo 73:55 i riješio meč.

Cedevita Olimpija je bila raspoložena u šutu, kao i u pobjedi protiv Budućnost Volija i Splita u prethodna dva meča, ubacila 14 trojki, upisala 11. pobjedu, uz tri poraza u sezoni i ostala ozbiljan kandidat za plej-of, pa i prvu poziciju na kraju regularnog dijela.

Partizan je doživio deveti poraz, treći zaredom, a ima samo sedam trijumfa.

U narednom kolu, 6. februrara, Cedevita Olimpija igraće u Podgorici protiv Budućnosti, Partizan će dočekati Ikogeu.