Mornar se vratio: Gordić diktirao ritam, raspucani Jeremić

26423 pregleda 7 komentar(a)
Nemanja Gordić, Foto: Mornar/Media Pro

Prvoj negativnoj seriji Mornara došao je kraj - nakon tri vezana poraza (dva u Evrokupu), barski tim je savladao Borac u Topolici 86:72 i ostao u vrhu ABA lige, sa skorom od 13 pobjeda i tri poraza.

Bez trenera Mihaila Pavićevića, te povrijeđenog Džejkoba Pulena, Mornar je u žestokom tempu, predvođen Nemanjom Gordićem i Markom Jeremićem (pet trojki), odigrao prvo poluvrijeme, posebno drugi dio druge četvrtine u kome se odvojio od upornih Čačana (54:45, nakon 20 minuta).

Napadački ritam oba tima je opao u nastavku, s tim da je Mornar čuvao dvocifrenu prednost, a kada je početkom posljednjeg perioda serijom 10:0 za samo dva minuta poveo 77:54 sve je bilo jasno.

Gordić je odigrao sjajnu utakmicu - 22 poena (6/7 za dva, 3/4 za tri) i osam asistencija, dok je Jeremić upisao 16 (šest trojki iz 11 pokušaja).

Prvih desetak minuta u dresu Mornara upisao je Džoni Hamilton (dva poena, dva skoka).

U timu Borca najefikasniji Brajs Džons sa 20 poena.

Barani sada putuju u Kazanj na meč sa UNIKS-om u Evrokupu, a naredne nedjelje gostuju Megi u ABA ligi.